Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SuperMassive’in Yıldız Oyuncusu Burzzy ile Röportaj Gerçekleştirdik

SuperMassive’in Yıldız Oyuncusu Burzzy ile Röportaj Gerçekleştirdik

SuperMassive’in yıldız oyuncularından olan Burak ”Burzzy” Özveren ile bir röportaj gerçekleştirdik. Özellikle Fenerbahçe Esports’tan tanıdığımız genç oyuncu, kiralık olarak SUP’a transfer olmuştu. Bu sezon ise Burzzy, artık SuperMassive oyuncusu olarak kariyerine devam edecek. Son zamanlarda yıldızı parlayan Burzzy, ligde oldukça dikkat çekici performanslar sergiledi.

Yeni kadro yapılanması ile birlikte SuperMassive, lige dominant bir performans ile başlangıç yaptı. İlk iki haftayı lider olarak tamamlayan SUP, emin adımlarla şampiyonluğa doğru ilerliyor.

 

Burzzy Röportajı

 

Soru 1: Uzun bir süre Fenerbahçe Esports bünyesinde yer aldın. Bu süreç senin için nasıl geçti ve sana neler kattı?

Cevap 1: Fenerbahçe, kariyerimdeki ilk profesyonel takımdı. Koç ekibinin ve takım oyuncularının çok çalışma ve başarı isteğinden dolayı süreç boyunca takımda olduğum için çok mutluydum. Çünkü herkes birbirinin başarısı için çalışıyordu. Fenerbahçe, benim her konuda ilklerimi yaşadığım takım oldu. O yüzden süreç boyunca bana kazandırdığı tecrübenin benim için paha biçilemez olduğunu Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra anladım. 😅


Soru 2: Pek bilinmese de Fenerbahçe Esports’dan önce birkaç organizasyon ve mix kadroda yer aldın. VALORANT esporuna başlangıcın tam olarak nasıl oldu?

Cevap 2: Oyunun ilk çıktığı günden itibaren aslında VALORANT espor ortamında yer elde edebilmek için sürekli kendimi geliştirip, turnuva kovalayıp takımlara girmek için çabalıyordum. İlk büyük şansımı HaZe Clan ile First Strike turnuvasını oynayarak elde ettim ve bu turnuva ile espor ortamında bir isim ve yer edinmiş oldum.


Soru 3: Fenerbahçe’den takım arkadaşın olan Elite ile SUP çatısı altında tekrardan buluştunuz. Tekrardan Elite ile birlikte aynı takımda mücadele ediyor olmak nasıl hissettiriyor?

Cevap 3: Fenerbahçe takımında bulunduğum süreç içerisinde birlikte oynamaktan en zevk aldığım ve güvendiğim isim Elite’di. Çünkü aramızdaki ilişki iş arkadaşlığından çok daha öteydi. Şu anda da aynı takımda bulunmak beni güvende ve mutlu hissettiriyor.


Soru 4: SUP sezon öncesinde yeni bir kadro yapılanmasına gitti. Senin de yer aldığın bu kadro yapılanması hakkında ne düşünüyorsun?

Cevap 4:  Kadro yapılandırması söz konusu olduğu zaman ele aldığımız ilk konu ‘kimya’ oldu ve ‘kimya’ doğrultusunda aldığımız oyunculara ve şu anda oynadığımız oyuna bakacak olursak iyi bir kadro yapılanması yapıldığını düşünüyorum.


Soru 5: Dışarıdan bakıldığında kendini geliştirmek için çok fazla çalıştığın gözüküyor. Genel olarak günlük çalışma planını bizlere anlatabilir misin?

Cevap 5: Çok çalışmayı sevdiğim kadar düzenli ve disiplinli çalışmayı da çok severim. Gün içerisindeki tek amacım bir önceki günden daha iyi olmak olduğu için, gün içerisinde hatalarımı düzeltmek ve o hataları tekrarlamamak benim için çok önemli. Günlük çalışma planımın içerisinde, poligon ve deathmatch oynamak, turnuva maçları izlemek, antrenman maçlarında yaptığım hataları izlemek, kendi rolümde daha iyi olmak için rolüme dair yeni bilgiler edinmek, günlük çalışma planımın içerisinde yer alan konular.


Soru 6: SuperMassive olarak ligde liderliğinizi sürdürüyorsunuz. Takımın şu anki gidişatı hakkında neler söyleyebilirsin?

Cevap 6: Bence şu anda konuşmak için çok erken çünkü lig daha önce birçok sefer tecrübe ettiğim uzun bir süreç. O yüzden amacımız süreç boyunca şu anda elde ettiğimiz mental ve takım ruhunu korumak olmak zorunda, bunu başardığımız takdirde şampiyon olmamamız için bir neden kalmıyor. Genel olarak takımın gidişatından memnunum.


Soru 7: 2023 yılında hem takım hem de bireysel olarak hedeflerin neler?

Cevap 7: 2023 yılında takımım ile partner olmak istiyorum. Buna inanıyorum çünkü takımdaki herkesin bunu istediğini ve bunun için çalıştığını biliyorum. Bireysel olarak ise daha hırslı, daha çalışkan ve daha iyi bir oyuncu olmak istiyorum.


Soru 8: Yeni yapılanma ile birlikte bishop takıma koç olarak katıldı. Genel olarak bishop’un koçluğu hakkında neler söyleyebilirsin? Size bu kısa sürede neler kattı?

Cevap 8: bishop gibi tecrübeli bir koç ile çalışmak en çok istediğim şeydi. Çünkü tecrübesi ve FPS bilgisi ile beni bulunduğum konumdan daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğini biliyordum (ki öylede oluyor). bishop bence çok tecrübeli ve oyuncusunu anlayan bir koç. Dolayısıyla her geçen gün bireyselimizi ve takım oyunumuzu geliştirmemizde çok büyük bir faktör.


Soru 9: Aynı şekilde yeni kadro yapılanması ile birlikte CyderX, IGL olarak takıma dahil oldu. CyderX’in IGL’liği hakkında neler söyleyebilirsin?

Cevap 9: CyderX bence çok tecrübeli, oyun bilgisi olan ve kendini geliştiren bir IGL ve her şeyden en önemlisi oyuncusunun ruhunu anlayan ve takım ruhunu oluşturabilecek bir IGL (ve çok komik birisi, fazla komik)


Soru 10: Son olarak seni ve SuperMassive’i destekleyenlere neler söylemek istersin?

Cevap 10: Papara SuperMassive ailesini destekleyen ve her zaman yanımızda olan takipçilerimize çok teşekkür ederiz. Desteklerinizin anlam kazanması için çok daha fazla çalışıyor olacağız.


Burzzy’nin EN’leri:

En sevdiğin ajan nedir? Burzzy → Omen
En beğendiğin yabancı oyuncu? Burzzy → s1mple
En beğendiğin Türk oyuncu? Burzzy → QutionerX
En sevdiğin harita? Burzzy → Bind
En beğendiğin yabancı takım? Burzzy → FNATIC


Parla Esports’dan afr0nfire ve yetgin ile gerçekleştirdiğimiz röportaja göz atmak için:

https://www.flankesports.com/parla-valorant-kocu-afr0nfire-ve-genel-menajer-yetgin-ile-roportaj-gerceklestirdik/

Yorum ekleyin