Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Karakter Rehberi: Reyna

VALORANT Karakter Rehberi: Reyna

Oyunun en yeni üyesi Reyna, bugünkü VALORANT Karakter Rehberi bölümünün konuğu. Farklı mekanikleriyle oyuncuların hemen ilgisi çeken ajanımız, takım oyunundan daha çok tek başına yapılacak oyunları tercih ediyor.

Reyna, yetenek setinden dolayı kill’e ihtiyaç duyan bir karakter. Q ve E yeteneklerini, rakibi öldürdükten sonra elde ettiğiniz ruh küreleri sayesinde kullanabiliyorsunuz. Eğer biraz daha pasif bir oyun stiliniz varsa bu ajanımız sizin için pek uygun değil ama yeteneklerini okuduğunuzda belki fikriniz ve oyun stiliniz değişebilir. Gelin Reyna’ya yakından göz atalım.

 • Kem Göz (C)

Reyna, havada asılı kalabilen, duvardan geçebilen bir göz gönderir. Gözün görüş açısındaki rakipler uzağı göremez. Kem Göz’ün menzili çok uzun değil ve rakip tarafından yok edilebilir.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Kem Göz, hızlı bir şekilde yok edilebiliyor ama çok kısa bir süre dahi kalsa size avantaj sağlıyor. Raunt başında kullanılıp hızlı bir şekilde girmek istediğiniz koridorun kontrolünü ele geçirebilirsiniz.
 2. Yeteneğinizi kullanıp, rakibin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Rakibiniz gözü yok edecektir, bu da size düşman hakkında bilgi sağlayacaktır.
 3. Düşmanla silah düellosuna gireceğiniz zaman duvar içinden yeteneğiniz kullanıp onu gafil avlayabilirsiniz.
 4. Kem Göz, takım arkadaşlarınızı kör etmiyor. Bu yüzden rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

 • Sömür (Q)

Reyna, öldürdüğü düşmanlardan düşürdüğü ruh küresini kullanarak canını yeniler. Bu yetenekle birlikte geçici bir süre zırhını da doldurabilir.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Aslında Sömür yeteneğinin çok farklı kullanımları yok. Yapısı nedeniyle amacı belli. Burada dikkat etmeniz gereken sömürdüğünüz ruh küresi ile bağlantınızın kopmaması. Küre ile görüş açısını kaybederseniz yeterince can yenilemeyebilirsiniz.
 2. Q ile E yeteneğinin aynı küreleri kullandığını belirtelim. Burada hangi yeteneği kullanacağınıza karar vermek çok daha önemli.

 

 • Azlet (E)

Reyna, öldürdüğü düşmanlardan düşen ruh küresini kullanarak saydamlaşır ve mermi geçirmez bir hale bürünür. Bu kısa süre boyunca aynı zamanda hareket hızı kazanır. Eğer ulti aktifken Azlet yeteneği kullanılırsa, Reyna tamamen görünmez olur.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Azlet yeteneği 2v1, 3v1 gibi pozisyonlarda bir frag alıp çıkmanızı sağlayan çok kullanışlı bir yetenek. Ben bu yeteneği özellikle agresif kullanmaktan yanayım. Madem mermi geçirmez olabiliyorum, neden kafa atmayayım ki?
 2. Azlet yeteneğini kullandıktan sonra rakibinizin gözü önünde tekrar eski formunuza dönmek istemezsiniz. Çünkü, eski formunuza döndükten kısa bir gecikmeden sonra elinize silah alabiliyorsunuz aynı Jett’in dash skili gibi. O küçük aralıkta tamamen savunmasız bir şekilde rakibinizin karşısında durmanız demek ölmeniz anlamına geliyor.
 3. Ultiniz açıkken E yeteneğinizi kullandığınızda  tamamen görünmez olduğunuzdan bahsetmiştim. Bu şekilde tamamen agresif kullanıp, görünmez olduktan sonra rakiplerinizin sizi görmeyeceği yerlere geçip onları gafil avlayabilirsiniz.

 

 • İmparatoriçe (Ulti)

Reyna, belli bir süreliğine saldırı hızı, şarjör değiştirme hızı ve silahın sekme oranını azaltır. Ulti açıkken aldığınız her kill başına can yenilenir ve ulti süresi sıfırlanır.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. İmparatoriçe, bu özelliklerini belli bir süre için veriyor ve bu süre içerisinde kill almanız gerekiyor. O yüzden raunt başı ultinizi basıp boşa harcamamaya dikkat edin.
 2. Ultiniz açıkken silah savaşlarında muazzam bir üstünlüğe sahipsiniz. Bunu unutmayın ve agresif oynamayı düşünün.
 3. İmparatoriçe açıkken E skiliniz sizi görünmez yapıyor ve aldığınız her kill başına belli bir miktar iyileşiyorsunuz. Yani ultiliyken genelde ruh kürelerini harcayacağınız yetenek Azlet olacak.
 4. Rakibin silah almadığı rauntlarda kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Önemli ve tek başına raunt aldırabilecek bir ulti.

 

Sahnenin yeni ajanı Reyna’yı dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Serinin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere, esen kalın!