Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Gelmiş geçmiş en havalı kadın oyun karakterleri

Gelmiş geçmiş en havalı kadın oyun karakterleri

Oynadığımız oyunlarda yer alan karakterler bazen gerçekten önemli hale gelebiliyor. Zira oyunu oynarken keyif alınmasını, hikayenin içine girilmesini sağlayan bu karakterlerin tasarımı ve özellikleri de o karakterleri sevmeyi mümkün kılıyor.

Bazı karakterler güçlü vücut yapısıyla karşımıza çıkarken bazı karakterler güzel olarak tasarlanmalarıyla dikkat çekiyor. Normalde oyunlarda yer alan kadın karakterler seksi ve çekici olarak tasarlanıyor ancak bazıları var ki bu özelliklerinden sıyrılarak, oyunda dikkat çekiyor. Bunlar arasında güzel görünenler elbette bulunuyor ancak oyunlarda özellikle karakter özellikleriyle dikkat çekenler bulunuyor.

İşte sizler için hazırladığım gelmiş geçmiş en havalı kadın karakterler listesi( kişisel tercihler öne çıkıyor olsa da genel olarak yapılan yorumları da değerlendirdim)

Alice /Alice Wonderland Madness Returns

Yıllar önce oynadığım bu oyunda bizim minnoş tatlı Alice karakterimiz gitmiş gerçek anlamda deli ama bir o kadar da cesaretli bir kadın karakter karşımıza çıkmış bulunuyor. Oyunu oynarken bazı yerlerde zorlansam da Alice ile birlikte yaratık kesmek, bölümler aşmak ve her bölümde değişen silah ve kostümleriyle karşılaşmak oldukça hoşuma gitmişti.

Oldukça derin bir hikayesi olan oyunu oynamanızı mutlaka tavsiye ederim bunun yanında Alice karakterinin de en havalı ve biraz da korkunç olduğu an ise ‘’Hysteria’’ moduna geçmesi. Bu moddayken gerçekten de çok güçlü ve ölümsüz oluyor karakterimiz.

Kara/ Detroit Become Human

Detroit Become Human oynadınız mı bilmiyorum ama oyunun dinamikleri ve karakter tasarımlarının oldukça başarılı olduğunu söylemem gerekiyor. Oyunda toplamda 3 karakter bulunuyor ve bunlardan birisi de Kara.

Kara yapay zeka destekli bir robot olmasına rağmen insansı davranışlarıyla dikkat çekiyor ve bir direniş eyleminin başlamasında önemli bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içinde verdiği kararlara müdahale ediyor ve farklı sonlar ile karşılaşabildiğiniz oyunda Kara karakterinin gerçekten de en havala karakter olduğunu söylemek mümkün.

Faith Connors/ Mirror’s Edge

Oyun olarak Mirror’s Edge zaten deneysel ve aykırı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor, hem kararlı duruşu hem de karakter yapısı olarak şaşırtan bir karakter olan Faith Connors, oyunun baş karakteri. Oyun dinamikleri minimalliğin yanında mecayı son raddede tutmasıyla da gönülleri fethediyor.

Oldukça atletik ve zeki bir karakter olan Faith, distopik bir gelecekte yozlaşmış bir hükümeti devirmek için gizli bilgiler taşıyan bir kurye olarak görev yapıyor. Hareketli oyunda Faith Connors’ı düz duvarlara bile tırmandırıyor koşturuyorsunuz, kesinlikle çok havalı!

Claire Redfield/ Resident Evil

Resident Evil derin kadın karakterler yaratma söz konusu olduğunda oldukça başarılı bir oyun olarak biliniyor. Claire Redfield ise bu noktada karşımıza çıkıyor.

Oyunun ikinci bölümünde karşımıza çıkan Claire Redfield, kız kardeşinin izinde Raccoon City yollarına düşüyor ve gözü kara bir mücadeleye girişiyor. Cesur ve korkusuz bir karakter olarak oluşturulan Claire, zombilerle mücadele ederken iyice gözünü karartıyor.

Ada Wong/ Resident Evil

Resident Evil serisini bilenler Ada Wong karakterinin geçirdiği evrimi rahatlıkla görebilir. Wong karakteri yıllar içinde seksi ve çekici görünümünden sıyrılıp, daha gerçekçi ve güçlü bir karakter kurgusuna oturtuldu. Oyuncular tarafından da beğenilen bu hamlenin ardından Ada Wong karakteri havalı kadın oyun karakterleri arasına girmiş bulunuyor.  

Jill Valentine/ Resident Evil

Jill Valentine karakteri serinin baş kahramanları arasında yer alıyor. Zombilerle savaşırken aynı zamanda Umbrella şirketi için mücadele veren güçlü karakter, zaman zaman eleştirilen giysilerle karşımıza çıksa da yine de serinin en başarılı karakterlerinden birisi olarak konumlandırılabilir.

Chloe Frazer/ Uncharted

Uncharted serisinin bir sevilen bir gıcık olunan karakterleri arasında yer alan Chloe Frazer, sağlam bir karakter gelişime sahip. Bencil karakter kurgusundan ilerleyen bölümlerde dönüşüm geçiren karakter, kahramanca duygularla donatılmasıyla dikkat çekmeye başladı. Güçlü duruşunun yanında başarılı bir paralı asker olan Chloe Frazer, Uncharted serisinin en havalı kadın karakteri.

Sonya Blade/ Mortal Kombat Serisi

Mortal Kombat Serisi boyunca değişim geçiren Sonya karakteri herhalde oyunun en havalı kadın karakterleri arasında yer alıyor. Hem görünüşü hem de senaryodaki rolü itibarıyla oyuncular için Sonya Blade’in yeri farklı olduğunu söylemek mümkün.

Sylvanas Windrunner/ World of Warcraft

Sylvanas Windrunner World of Warcraft serisinin en tartışmalı isimlerinden biri. Bir zamanlar High Elf olan Sylvanas, Arthas’ın Undeadlerden oluşan ordusu istilaya geldiğinde büyük bir direniş gerçekleştirdi. Bunun yanında oyunun derin kurgusunda önemli yeri olan karakter maalesef öldükten sonra dirilip hizmetkar haline getirilmesiyle biliniyorsa bile yine de en güçlü karakterler arasında yer alıyor.

Tomb Raider/ Lara Croft

Bilinen en eski ve sürdürülebilir kadın karakteri olan Lara Croft, Tomb Raider serisinin baş karakteri ve en bilinen kadın karakter. Hem çekici hem seksi hem de çok güçlü ve başarılı bir karakter kurgusu sunmasıyla oyun serisi genç, orta yaş ve kadın erkek dinlemeden birçok kişinin bir şekilde oynadığı oyunlar arasında yer alıyor. Filmlerinin de oldukça popüler olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Freya/ God of War

Oyunun destekleyici karakterleri arasında yer alan Freya, Kratos ve Atreus’a yolculuklarında yardımcı olan bir Vanir tanrıçasıdır. Oldukça güçlü olan Freya’nın oyundaki rolünün oldukça önemli olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Derin bir kurgu ile inşa edilmiş olan Freya, bir cadı ancak,  aşk, güzellik, doğurganlık, doğum, büyü, savaş ve ölüm tanrıçası olarak tasarlandığı için oldukça güçlü duruyor.

Triss Merigold/ The Witcher 3

Witcher serisinde önemli bir yere sahip olan Triss Merigold, serinin hem oyunlarında hem kitaplarında hem de artık dizisinde önemli bir yer tutuyor. Güçlü karakteriyle dikkat çeken Triss, inanılmaz derecede güçlü bir büyücü olarak karşımıza çıkıyor. Büyücü Köşkü’nün kurucu üyesi Triss, çoğunlukla şifacı olarak biliniyor ancak saldırıya geçmekten ve gerektiğinde zarar vermekten de korkmuyor olmasıyla dikkat çekiyor.

Yennefer Of Vengerberg/ The Witcher 3

The Witcher serisinin en güçlü büyücüleri arasında yer alan Yennefer, akıllı, hırslı ve anaç bir karakter olarak konumlandırılıyor. Sihirbazlar Yüksek Kurulu’na atanacak en genç üye olarak bilinen Yennefer, güçlü olduğu kadar güzelliği ile de dikkat çeken bir karakter ancak yine de karanlık tarafı temsil ettiği için pek de sevilmeyen bir karakter olarak biliniyor.

Ciri/ The Witcher 3

Son olarak, Witcher  serisindeki en güçlü kadın karakterlerden olan Cirilla Fiona Elen Riannon, yani kısaca Ciri, damarlarından akan bilge kanlara sahiptir ve uzayda ve zamanda seyahat etmek gibi şeyleri yapmasına izin veren muazzam büyü gücü bulunmaktadır. Bu da onu gerçekten çok havalı yapıyor. Kaer Morhen’deki büyücüler tarafından eğitilen Ciri, zorlu testlerden geçmeden bir cadı olarak kabul edilen tek kişi. Ayrıca Yennefer tarafından büyücülük eğitimi aldığını belirtelim.