Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile’ın en çok oynandığı ülkeler belli oldu

PUBG Mobile’ın en çok oynandığı ülkeler belli oldu

PUBG Mobile şu an dünyanın en popüler mobil oyunları arasında tahtını sağlamlaştırmış durumda. Battle Royale oyunların liderliğini ilan ettiği 2018 yılından 2020 yılına kadar birçok oyun bu alana katıldı ancak hala PUBG Mobile kadar popüler hale gelemedi. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olan oyunun gelirleri de PC versiyonunu 10’a katlamış durumda. 

Ezber bozan istatistikleriyle karşımıza çıkan PUBG Mobile, için yeni veriler yayımlandı. Bu verilere göre PUBG Mobile’ın en çok oynandığı ülkeler belli oldu. Tahmin edebileceğiniz üzere gelecek güncellemeleri ilk alan ülkeler en çok oynan ülkeler ile paralellik gösteriyor. 

Yıllar önce yayımlanan 2017 verilerine göre, o zamanların en popüler oyunu olan DOTA 2, PUBG ile rekabet ediyordu. Yıllar içinde istatistikleri değiştiren PUBG Mobile, DOTA 2’yi geçerek, yeni bir rekor kırdı. 2017 yılında oyunun en çok oynandığı ülke ise Çin’di. Onu sırasıyla Hindistan, Japonya, ABD ve Rusya takip ediyordu.

Çin politikaları gereği PUBG Mobile için sınırlamalar ve yasaklar getirmesiyle birlikte oyuncu sayısında önemli düşüşler yaşandı. Kan ve silahlarla ilgili getirdiği yasaklar nedeniyle ülkede oyuncu sayısı giderek azaldı.

Bunun yanında yeni verilere göre Hindistan, PUBG Mobile’ın en çok oynandığı ülke olarak liderlik koltuğuna geçmiş oldu.

Peki, PUBG Mobile’ı en çok hangi ülke oynuyor?

Hindistan

Amerika Birleşik Devletleri

Japonya

Güney Kore

Rusya

Bu istatistiklerin yanında bir de oyuncu sayısına göre hem PC hem de mobil oyuncuların yer aldığı bir sıralama bulunuyor. Çin’de oyuncuların yüzde 24’ü, Hindistan’da yüzde 19’u ve ABD’de yüzde 12’si PUBG oynuyor.