Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri REG x BRA Esports takımından Sylas sorularımızı cevapladı!

REG x BRA Esports takımından Sylas sorularımızı cevapladı!

Bu sene PMPL’in yerini alan PUBG Mobile Yıldızlar Ligi’nde ilk split tamamlandı. REG x BRA Esports turnuvayı şampiyon tamamladı. Biz de takımın ve Türkiye’nin önde gelen IGL’lerinden olan Sylas ile PMGO ve PMSL EMEA öncesi görüşlerini aldık:

Flank: Uzun bir sürenin ardından yeni oyuncularla mücadele etmenize rağmen ilk turnuvanızda şampiyonluk yaşamayı başardınız. Hisleriniz neler?

Sylas: Şu ana kadar gördüğüm en hırslı oyuncular ve koçlarla beraber çalışmak benim için çok mutluluk verici. Her zaman en iyisi olmayı hedefliyoruz ve Türkiye şampiyonu olmak harika bir his. Önümüzdeki turnuvalar için çalışmalara başladık ve her turnuvada üstüne koyarak oynamaya devam edeceğiz. Takım arkadaşlarıma ve koçlarımıza çok güveniyorum.

Flank: Sezon öncesinde koçunuz Apocalyp ile yaptığımız röportajda sizin için “bugüne kadar çalıştığım en iyi IGL” olarak methetmişti. Kazandığınız başarılara baktığında bunu niye söylediğini anlayabiliyoruz. Bu başarının sırrı nedir?

Sylas: Apocalyp benim şu ana kadar çalıştığım en iyi koç. Şu an başardığımız her şeyi onun sayesinde başarıyoruz. Eski başarılarımı ise tecrübe ve hırsıma borçluyum. Takım içi iletişimimiz ve stratejilerimizle birlikte şampiyonluk için çok büyük avantaja sahip olduğumuzu düşünüyorum

Flank: PMSL’e katılacak takımların neredeyse tamamı belli oldu diyebiliriz. Hem partner hem de Türkiye şampiyonu olarak mücadele edeceğiniz bu turnuva hakkında beklentileriniz nedir?

Sylas:  PMSL’e katılacak takımların kalitesi yüksek ancak bizim de hedefimiz şampiyonluk. Hem partner takım hem de Türkiye şampiyonu olarak en iyi performansımızı sergilemek ve kupayı kaldırmak için sabırsızlanıyoruz.

Flank: Koç ile IGL arasındaki uyumun takımın başarısı için kritik olduğu hep söylenir. Şu ana kadar koçla olan çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Sylas: Koçumuzla olan uyumumuz takımın başarısı için gerçekten kritik. Birlikte sürekli taktikleri ve stratejileri geliştiriyoruz. Apocalyp’in deneyimi ve rehberliği daha etkili performans sergilememizi sağlıyor. Maçlara her zaman en iyi halimizle çıkmamızı sağlıyor.

Sylas’a bu röportajda bize katıldığı için teşekkür ediyoruz ve Flank olarak sezonun geri kalanında başarılar diliyoruz!

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin