Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri REG x BRA Esports’un koçu Apocalyp ile röportaj yaptık.

REG x BRA Esports’un koçu Apocalyp ile röportaj yaptık.

Daha önce PUBG branşında çeşitli takımlarda bulunan ve en üst seviyeye kadar ulaşmayı başaran eski IGL Deniz “Apocalyp” Daşçı, HOWL PUBG takımı ile Avrupa Şampiyonluğunu da içeren başarılı bir koçluk senesinin ardından PUBG Mobile’a eski takımı REG’e geri döndü. Biz de ona hem geçen seneden hem de önümüzdeki sene ile ilgili sorular sorduk:

Flank: HOWL ile Avrupa Şampiyonluğunu da içeren başarılı bir sezonun ardından sizi PUBG Mobile’a geri döndüren şey ne oldu? Regnum Carya’nın 2024 sezonundaki projesinin bu karardaki payı nedir? Büyük bir projenin bir parçası olarak önümüzdeki sezon için hedefleriniz nelerdir?

Apocalyp: 2024 sezonu için aklımda net bir plan yoktu. Regnum Carya’dan gelen teklif üzerine PUBG Mobile’a geçmeye karar verdim. Tabii ki bu kararı almamda Regnum Carya’nın planlarının, yatırım ve projelerinin çok etkisi oldu. Yarım kalmış bir hikayem var burada. PUBG’de Avrupa Şampiyonluğu sonrası benzer başarıları PUBG Mobile’da da yaşamak ve zirveye tırmanmak için elimden gelenin de fazlasını yapacağım.

Flank: Kadronuzda uzun süredir kulüpte başarılı performans gösteren ve transfer döneminde ismi birçok takımla anılan Loxy ve Wild, dünya şampiyonluğu yaşamış bir IGL olan Sylas ve son sezonu şampiyon tamamlayan Melise kadrosundan KissYou gibi oyuncular bulunuyor.
Yıldız oyuncuları barındıran bir kadroyu idare etmede zorlanacağınızı düşünüyor musunuz? Böyle bir kadroya sahip olmanın bir koç için avantajları ve dezavantajarı sizce nelerdir?

Apocalyp: Bu kadroyu oluştururken takım bütünlüğüne dikkat ettik ve en iyi uyumu yakalamaya çalıştık. Böyle bir kadroya sahip olmanın hiç bir dezavantajı olduğunu düşünmüyorum aksine kısa sürede takım olmayı başardık. Loxy ve Wild eski oyuncum. Sylas ve KissYou için hepimizin aynı şeyi düşündüğüne eminim. Kendi alanlarında en iyileri!

Flank: REG uzun bir sürenin ardından takımda bir IGL değişikliğine gitti. Şu ana kadar özellikle Sylas ile birlikte olan çalışmalarınız nasıl gidiyor? Onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Apocalyp: Yıllardır IGL’lik yapıyorum ve bu işin kitabını yazmış biri olarak söylüyorum, Sylas şu zamana kadar çalıştığım en iyi IGL. Öğrenmeye aç ve her şeyi çok kolay kapıyor. Oyunu okuyuş tarzımız benzer olduğu için çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Flank: Hem PUBG hem de PUBG Mobile arenasında başarılı olan koçlardan birisiniz. Sizce bu iki oyun arasındaki (espor özelinde) en büyük farklar nedir? Hangisinde koçluk yapmanın daha zor olduğunu düşünüyorsunuz?

Apocalyp: PUBG ile PUBG Mobile aynı oyun olması dışında çok fazla benzer yanı yok. PUBG’de koçluk yaparken oyun esnasında yönlendirmekte gerekiyor ve dışarıdan göründüğü kadar kolay bir şey değil. Bu yüzden benim için PUBG’de koçluk yapmak daha zor.

Bu röportajda bize katıldığı için Apocalyp’e teşekkür ediyoruz ve Flank olarak önümüzdeki sezon başarılar diliyoruz!

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin