Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fire Flux’ın yeni PUBG Mobile koçu For1st sorularımızı cevapladı.

Fire Flux’ın yeni PUBG Mobile koçu For1st sorularımızı cevapladı.

Geçtiğimiz sene S2G Esports ile Dünya Şampiyonluğu dahil çeşitli başarılar elde eden başarılı koç Furkan “For1st” Şentürk, Fire Flux’a transferinin ardından Flank’e özel açıklamalarda bulundu:

Flank: Koçluk kariyerinize başladığınız, uzun süredir bir parçası olduğunuz ve Dünya Şampiyonluğu dahil büyük başarılar kazandığınız eski takımınıza veda edip yeni bir maceraya yelken açtınız. Kariyerinizde yeni bir sayfa mı açmak istediniz, Fire Flux’ın projesi mi sizi bu maceraya iten etken oldu?

For1st: Seçimimde ikisi de birer etken oldu. Şu anki hedefim Türkiye’ye ikinci Dünya Şampiyonluğunu getirmek, çalışarak başarılabilecek bir durum olduğunu kanıtlamak.

Flank: Bu sezon kadronuzda birbirinden kaliteli 5 oyuncu bulunduruyorsunuz. Şu anki kadronun durumu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kafanızda bir dörtlü var mı yoksa gidişata göre mi oynayacak oyunculara karar vereceksiniz? Sizce 5 oyuncu bulundurmak bir risk mi?

For1st: Öncelikle tüm oyuncularımdan çok memnunum. Hepsi birbirinden yetenekli ve bireysel olarak kendilerini göstermiş isimler lakin benim istediğim bir bütün olarak başarıyı yakalamak. Oyun planı oturduktan sonra bir kişinin oyun içindeki değişimi eksi olarak etki etmeyecek. Bu süreçte herkes takım olarak başarıyı düşündüğü için 5 oyuncu olmak bize negatif değil aksine pozitif anlamda etki edecek.

Flank: Fire Flux’a katılmanızın üstünden kısa bir süre geçmesine rağmen ilk resmi turnuvanız olan Yıldızlar Ligi Ön Eleme aşamasında takımı görme fırsatınız oldu. Fire Flux’ın oyununda şimdiden birkaç değişiklik gördük diyebiliriz. Bu sezon Fire Flux taraftarları geçen sezonlarda oynanan oyundan farklı olarak neler görecek? Oyun planında keskin değişiklikler yapmayı düşünüyor musunuz?

For1st: Takıma yeni katılmam sebebiyle çok az bir süre çalışabildik lakin oyuncular adaptasyon ile ilgili bir sıkıntı yaşamadı. Bu sebeple çok hızlı uyum sağlıyor ve gelişiyorlar. Tüm oyuncularımın maksimum performansını göreceğiniz bi sezon olacak. Bu sezon bambaşka bir Fire Flux izleyeceksiniz.

Flank: Solkay şu anda Türkiye’de IGL denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi. Koçun takımın IGL’i ile ortak düşüncelere sahip olmasının takım için daha faydalı olduğu konuşulur. Solkay ile olan çalışmalarınız nasıl gidiyor? Onun hakkında neler söylemek istersiniz?

For1st: Solkay tecrübeli ve bir o kadar da yeniliğe aç bir oyuncu. Birlikte eksik yönlerini geliştirerek, oyun planı hakkında bazı değişikliklerle beraber en iyisi olmak için çalışıyoruz.

Değerli konuğumuza bize vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz ve bu sezon Flank olarak başarılar diliyoruz!

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin