Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Parla VALORANT Koçu afr0nfire ve Genel Menajer yetgin ile Röportaj Gerçekleştirdik

Parla VALORANT Koçu afr0nfire ve Genel Menajer yetgin ile Röportaj Gerçekleştirdik

Parla Esports, son zamanlarda sergilediği başarılı performans ile VALORANT takipçilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Diğer takımlara kıyasla VALORANT’a geç giriş yapmış olan kulüp, kısa sürede adını zirveye taşıdı. Parla, VALORANT kadrosu için yaptıkları bomba transferler ile birlikte heyecanı üst noktaya çıkardı. Özellikle son zamanlarda rekor bonservis ile yapılan sociablEE transferi, oldukça dikkat çekti.

Bu röportajımızda Parla Esports Genel Menajeri Mehmet ”yetgin” Yetgin ve VALORANT koçu Hakan ”afr0nfire” Pınarbaşı ile bir röportaj gerçekleştirdik. Bu röportajımızda Parla’nın başarıya giden yolda planları ve vizyonu hakkında merak ettiğimiz detayları sorduk.

afr0nfire Röportajı

Soru 1: Senin askere gitmenle birlikte Epic’in geçici bir süre koçluk yaptığı bir süreci geride bıraktık. Bu süreç hakkında neler söyleyebilirsin?

Cevap 1:  Ayın 10’una kadar gaming house’ta beraber çalıştık. Bu süreçte Epic ve casteLL0 takıma çok hızlı adapte oldu ve beraber çalışmaya başladılar. Aslında Epic’i geçici olarak düşünmemiştik. Fakat askerden gelince jeyj7y ve Epic’e BBL’den teklif geldiğini öğrendim. Akabinde Epic bunu değerlendirmek istediğini söyleyince yollarımız ayrılmak zorunda kaldı. Ayrıca belirtmek isterim ki askerliğimin hızlı geçmesinin sebebi askerdeyken beni telefonla hiç yanlız bırakmayan Epic’tir 🙂


Soru 2: Sezonu şampiyonluk ile kapattınız. Genel olarak Parla’nın 2022 sezonundaki performansı hakkında neler söyleyebilirsin?

Cevap 2: 2022 sezonu bizim için deneme sezonuydu. Zaten turnuvalarda çok fazla oyuncu deneme şansımız oldu. Turnuvalara çok az bir süre kala stand-in aldığımız oyuncuları takıma adapte etmeye çalışmak açıkçası bizim için çok zordu ama oyuncularım zoru başararak şampiyon olmayı başardılar. NAVI maçında da teknik aksaklıklar olmuş geldiğimde öğrendim. Ona rağmen çok iyi bir performans göstermişler. Hepsinin eline sağlık.


Soru 3: Sence Parla’nın son dönemde yükselişe geçmesinde hangi faktörler etkili oldu?

Cevap 3: Öncelikle takım sahibimiz Onuralp Mehmet Kurt’un destekleri sayesinde oldu desem abartmış olmam. Çok kısa sürede bize sağladığı gaming house ve verdiğim transfer listesinin tamamını haberlerde çıktığı gibi bonservis bedellerini umursamadan tamamlaması bu başarıdaki en büyük faktör diyebilirim.


Soru 4: sociablEE’ın katılması ile birlikte VALORANT kadronuz tamamlandı. Bu transfer hakkında neler söyleyebilirsin?

Cevap 4: Volkan daha önce oyunculuk kariyerimde beraber oynadığım bir oyuncuydu. Yani onun hakkında hemen hemen her şeyi biliyordum ve kimya olarak bize bir problem yaratmayacağının farkındaydım. Oyunculuğuyla da kendisini hem TR’de hem de EU’da kanıtlamış bir isim. Aramıza katıldığı için çok memnunum.


Soru 5: 2023 sezonunda takım olarak planlarınız ve hedefleriniz neler?

Cevap 5:  2023 sezonunun ilk spliti bizim için deneme spliti olacak açıkcası. Daha önce söylediğim gibi amacımız partner olup EMEA bölgesinde ülkemizi 3. Türk takımı olarak temsil etmek tabii ki. Ancak unutmamak gerekir ki bunun öncesinde çok güçlü bir bölgeyi geçmek zorundayız.


Soru 6: Partnerliğe giden yolda kendinize rakip gördüğünüz bir takım var mı?

Cevap 6: FOKUS


Soru 7:  Son zamanlarda Türk takımları birçok kadro değişikliği yaptı. Senin en beğendiğin kadro hangisi oldu?

Cevap 7:  SuperMassive


Soru 8: Son olarak seni ve Parla’yı destekleyenlere neler söylemek istersin?

Cevap 8: Bizi destekledikleri için çok teşekkürler. Sayenizde daha güçlüyüz!


afr0nfire ile kısa soru cevap:

En sevdiğin harita?  afr0nfire: Haven
En beğendiğin genç oyuncu? afr0nfire: Ruxic
En beğendiğin yabancı oyuncu? afr0nfire Leo
Favori yabancı takım? afr0nfire: Fnatic, Alfajer’e selam
En güçlü gördüğün ajan? afr0nfire: KAYO-Raze
VALORANT dışında en sevdiğin oyun? afr0nfire: Red Dead Redemption


Parla Esports Genel Menajeri Yetgin’in Parla’nın yükselişi ve sociablEE transferi hakkındaki yorumları:

Parla’nın yükselişi

2022 Mayıs ayında 2. split elemelerinde elendikten sonra köklü değişiklikler yapmamız gerektiğinin farkına vardık ve Afr0nfire takıma dahil oldu. Onun bize ilettiği transfer listesine uygun biçimde takım sahibimiz Onuralp Mehmet Kurt’un önderliğinde kadroyu şekillendirdik. Takımda daha önce bir arada oynamış oyuncuların varlığı ve oyuncularımın profesyonelliği kimya konusunda bir sorun yaşamamamızı sağladı. 5.oyuncu için off-season turnuvalarda denemelerimiz oldu ve yılın son günlerinde geç de olsa kadroyu tamamladık. Turnuvalarda stand-in oyuncularımızla bu başarılarda pay sahibi olan DeepMans, Jonx ve Masic’e de teşekkür etmek istiyorum. Turnuvada stand-in oyuncularımızla yer aldığımız için üzerimizde bir baskı yoktu. Ancak oyuncularımızın ellerine sağlık. Her turnuvada performanslarını katlayarak devam ettiler ve kısa sürede böyle iddialı bir takım haline geldik. Parla’nın 2023’e bu kadar hazır olduğunu daha iyi gösteremezdik diye düşünüyorum.

sociablEE transferi:

Volkan her takımın kadrosunda görmek isteyeceği bir oyuncu. Onu kadroya dahil ettiğimiz için çok mutluyuz. Bu eklemeyle birlikte Parla’nın nereleri hedeflediği gayet net bence. Hedefe sonuna kadar inanan bir oyuncu-koç grubumuz var. O da bizim için büyük avantaj. Uzun bir yola çıkıyoruz ve adım adım ilerleyerek istediğimiz sona ulaşmak istiyoruz.

Yeni sezon umarım TR bölgesinin kalitesine yakışan mücadelelere sahne olur. GLHF


NAVI’de yer alan temsilcimiz cNed’in röportajına göz atmak için:

https://www.flankesports.com/naviye-transfer-olan-temsilcimiz-cned-ile-roportaj-gerceklestirdik/

Yorum ekleyin