Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NAVI’ye Transfer Olan Temsilcimiz cNed ile Röportaj Gerçekleştirdik.

NAVI’ye Transfer Olan Temsilcimiz cNed ile Röportaj Gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz günlerde NAVI’ye transfer olan temsilcimiz Mehmet Yağız ”cNed” İpek ile bir röportaj gerçekleştirdik. Başarılarla dolu olan VALORANT kariyerinde cNed’in bir sonraki durağı CIS devi NAVI oldu.

cNed, çeşitli FPS oyunlarını profesyonel olarak oynadı. Oyunun çıkışı ile birlikte ise VALORANT’a geçiş yaptı. Kısa sürede yeteneğini göstermeyi başaran cNed, kariyerine BBL Esports’ta başladı. Sonrasında ise Avrupa’ya açılan temsilcimiz, Acend ile birlikte başarılarına devam etti. 2021 yılında Champions Berlin’i kazanarak dünya şampiyonluğu ünvanını elde etti. 2022 yılında üst seviyelerde oynasa da ile istediği başarıya ulaşamadı. Acend’in partnerlik alamaması sebebiyle de büyük başarılar elde ettiği takımına veda etti. Birçok partner takımdan teklif alan cNed, tercihini espor sahnesinin ünlü kulüplerinden olan NAVI’den yana kullandı. Önümüzdeki sezon cNed, yeni takımı NAVI ile birlikte EMEA bölgesinde ve çeşitli uluslarası turnuvalarda mücadele ediyor olacak.

Bu röportajımızda ise cNed’in kariyeri ve yeni takımı NAVI hakkında merak ettiğimiz detayları sorduk.

cNed Röportajı:

Soru 1: Kısa bir süre önce NAVI bünyesine katıldın. Neler hissediyorsun?

Cevap 1: Heyecanlı ve istekliyim. Hem organizasyon olarak hem takım olarak iyi bir yere geldiğimi düşünüyorum. Elimden geleni yapıp layık olduğumu göstereceğim.


Soru 2: NAVI dışında diğer partner takımlardan teklif aldın mı? Eğer aldıysan tercihini neden NAVI’den yana kullandın?

Cevap 2: Evet, diğer takımlardan da teklif aldım. NAVI’yi tercih etme sebebim takım olarak diğer tekliflerden daha iyi olmasıydı.


Soru 3: Acend serüveni senin için nasıl geçti ve sana neler kattı?

Cevap 3: Acend serüveni benim için inişli ve çıkışlı bir serüvendi. İlk önce Masters 1 şampiyonluğu, sonra masters 2’ye katılamamamız ardından Masters 3’te hayal kırıklığıyla elenmemiz ve en son şampiyon olarak tamamlamamız. Ardından bir sürü şeyin değişmesi ve hayal kırıklığıyla geçen bir 2022 yılı. Ancak genel olarak değerlendirmem gerekirse oyunumu geliştirmemin ve profesyonelliği öğrenmem Acend sayesinde diyebilirim.


Soru 4: Antrenmanlar nasıl gidiyor, takıma alışabildin mi?

Cevap 4: Antrenmanlar güzel gidiyor, hala alışma sürecindeyim. Diğer takımıma göre farklı bir ortamda farklı bir sistemde oynuyorum. O yüzden zamanla alışacağımı düşünüyorum.


Soru 5: Diğer partner takımların kadroları hakkında ne düşünüyorsun? Çok iyi kadro kurmuşlar dediğin takımlar var mı?

Cevap 5: Şu an çok iyi kadro diyebileceğim Liquid ve Fnatic var. İkisi de gerçekten çok güçlü gözüküyor. Ancak ne kadar güçlü gözükürlerse gözüksünler, bu oyundaki en önemli şey “kimya”. Takım arkadaşlarınla aranda uyum yoksa ne kadar iyi oyuncu olduğunuzun bir önemi yok. Aynı zamanda KOI takımı da bence çoğu insan tarafından beklenmese de gayet güçlü gözüküyor.


Soru 6: EMEA liginde temsilcilerimiz BBL ve FUT’a karşı mücadele ediyor olacaksın. Bu iki takım hakkında neler düşünüyorsun? Sence ligde iddialı olacaklar mıdır?

Cevap 6: BBL ve FUT’a öncelikle başarılar diliyorum. BBL yeni yapılanmaya gidiyor. Umarım onları yeni yapılanmayla daha güçlü bir şekilde görebiliriz diye umuyorum. FUT ise VRL Şampiyonu kadrosuna 1 kişi ekleyip yoluna devam ediyor. Bana göre ilginç bir tercih ama umarım onlar da ligde istediklerini alabilirler.


Soru 7: Son olarak destekçilerine ve NAVI taraftarlarına neler söylemek istersin?

Cevap 7: Bu sene daha güçlü oynayıp oyun içindeki karakterimi herkese belli etmek istiyorum. Takım olarak kötü de olsak iyi de olsak desteklerinizi esirgemeyin.


 

cNed’in de yer aldığı yeni NAVI kadrosu hakkındaki yazımızı okumak için:

https://www.flankesports.com/navi-yeni-valorant-kadrosunu-duyurdu/

Yorum ekleyin