Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 7-13 Kasım

LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 7-13 Kasım

Worlds 2022’nin tamamlanmasıyla birlikte LoL esporunun en zevkli zamanlarından sezon sonrası transfer dönemine girdik. Takımlar için transfer penceresi daha açılmasa da güvenilir kaynaklardan gelen söylentiler sayesinde takımların nasıl bir kadro kuracağı hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Flank Esports olarak büyük ligler hakkında geçtiğimiz hafta çıkan söylentileri derledik.

LEC – Avrupa

Fnatic

Ana koç: Crusher

Nişancı: Rekkles

Transfer döneminin şu ana kadarki en büyük bombalarından biri Fnatic tarafından geldi. Takımın ikonik nişancısı Rekkles, 2021’de G2 Esports’a katılmış ve 2022 sezonunu da Fransız organizasyon Karmine Corp’ta geçirmişti. Efsanesi olduğu organizasyona geri dönen Rekkles’ın alt koridordaki partnerinin ise şu anda akademi takımı olan Fnatic Rising forması giyen Rhuckz olması bekleniyor.

MAD Lions

Üst koridor: Chasy

Nişancı: Carzzy

Destek: Hylissang

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan söylentiler MAD Lions’ın 2023 kadrosunun son halini almaya başladığını bizlere gösteriyor. Daha önce çıkan haberlerde takımın ormancısı Elyoya ve orta koridoru Nisqy’nin takımla kalacağı belirtilmişti. Geçen haftaki haberlerle de kadronun geri kalan kısmı da gün yüzüne çıktı. Takım üst koridorda daha önce DWG KIA Akademi’de oynamış ve bu sezon Avrupa’da X7 Esports’ta forma giymiş Chasy’i tercih edecek gibi duruyor. Bu haberin gerçekleşmesi durumunda temsilcimiz Armut 2 sezonluk MAD Lions serüveninin sonuna gelecek. Takımın alt koridor ikilisi ise eski oyuncusu Carzzy ve Avrupa’nın en iyi agresif desteklerinden Hylissang’ten oluşacak. MAD alt koridorunun bu şekilde oluşması bizlere izlemesi ilginç bir deneyim sunacak gibi görünüyor.

Team Heretics

Koç: Seel

Üst koridor: Evi

Akademi alt koridoru: Flakked 

Ligin yeni ekiplerinden Team Heretics, LEC’deki ilk sezonuna sürpriz bir transferle giriş yapacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan söylentilere göre Japon espor sahnesinin efsane ismi Evi, takımın üst koridor oyuncusu olacak. Transferin gerçekleşmesi durumunda Evi ayrıca LEC’de oynayan ilk Japon oyuncu olacak. Takım tarafından yapılan bir başka sürpriz transfer ise G2 Esports ile başarılı bir sezon geçiren Flakked’ın akademi nişancısı olarak organizasyona katılması.

Team Vitality

Üst koridor: Photon

Nişancı: Neon

Destek: Kaiser 

Geçtiğimiz sene büyük transferler yapan ama bu transferlerden istediğini bulamayan Team Vitality, üst koridorunda T1 Akademi oyuncusu Photon’a yer verecek. Takımın alt koridor ikilisi ise Misfits Gaming’de iyi performansıyla öne çıkan Neon ile MAD Lions’ın şampiyonluklarındaki kilit isim Kaiser olacak.

SK Gaming

Alt koridor: Exakick 

Destek: Doss

LEC’nin orta-alt sıra takımlarından olan SK Gaming, çıkan söylentilere göre Fransa’yı domine eden LDLC OL’in alt koridor ikilisi Exakick ve Doss’u renklerine bağlayacak.

Excel Esports

Orta koridor: Vetheo

Destek: Targamas

Bu sene Yaz Mevsimi’nde tarihinin en iyi sonucunu elde ederek LEC play-offlarına giren Excel Esports, sonraki sezon için oldukça iddialı bir kadro kuracak gibi duruyor. Söylentilere göre LEC 2022 Yaz Mevsimi MVP’si Vetheo, takımın orta koridor oyuncusu olacak. Destekte ise G2 Esports forması giyen Belçikalı destek Targamas yer alacak.

Team BDS

Nişancı: Crownshot 

Destek: Labrov 

Bu sene LEC’deki ilk sezonunu geçiren ve pek parlak sonuçlar elde etmeyen Team BDS, LEC tecrübesi bulunan akademi nişancısı Crownshot’ı as kadroya yükseltip bu sene Team Vitality forması giyen Labrov’u transfer ederek alt koridor ikilisini tamamlamak istiyor.

Temsilcilerimiz

Astralis: 113

Team GO: Ragner

Transfer döneminin en büyük sürprizlerinden biri de temsilcilerimizden geldi. Bu senenin başında Giants’tan Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından Karmine Corp’a transfer olan temsilcimiz 113, çıkan söylentiye göre LEC takımlarından Astralis’le sözlü olarak anlaşmaya vardı! Bunun yanı sıra LDLC OL’de harika bir performans gösteren ve birçok LEC takımının dikkatini çeken Ragner, herhangi bir LEC takımıyla anlaşmaya varamasa da LFL takımlarından Team GO’nun kadrosunda yer alacak gibi duruyor. Çıkan söylentilere göre Team GO’nun kurduğu kadronun European Masters şampiyonluğu adayı olduğunu söylemekte de fayda var.

Resmi haberler

  • Excel Esports, Mikyx ile yollarını ayırdı.
  • Team BDS, ana koçu GrabbZ ve ana analisti Duffman ile yollarını ayırdı.

LCS – Kuzey Amerika

100 Thieves

Ormancı: Spica

Orta koridor: Bjergsen

Nişancı: Doublelift

Destek: Busio

Geçtiğimiz 2 senenin en başarılı organizasyonlarından 100 Thieves’in kadrosunu dağıtacağı gündemde olan bir söylentiydi. Haberci Travis Gafford’a göre ise 100 Thieves, önümüzdeki sezon büyük oynayarak Kuzey Amerika bölgesinin efsane oyuncuları Bjergsen ve Doublelift’i renklerine bağlayacak. Bunun yanı sıra takımın ormancısı ise TSM’deki performansıyla bölgedeki taraftarların favorilerinden biri haline gelen Spica olacak.

TSM

Üst koridor: Solo (Travis Gafford)

Resmi haberler

  • 100 Thieves, ana koçu Reapered ile yollarını ayırdı.
  • PapaSmithy, FlyQuest’e genel menajer olarak katıldı.
  • Team Liquid, Bjergsen ile yollarını ayırdı.
  • TSM, tüm akademi kadrosu ile yollarını ayırdı.
  • JungleJuice, 100 Thieves’in yeni genel menajeri oldu.

LCK – Kore

Resmi haberler

  • Gen.G, Ruler ile yollarını ayırdı.
  • T1, genel menajer Polt ile yollarını ayırdı.

Yorum ekleyin