Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Eternal Fire, Yeni CS:GO Koçu Olarak Fabre’yi Kadrosuna Kattı

Eternal Fire, Yeni CS:GO Koçu Olarak Fabre’yi Kadrosuna Kattı

Eternal Fire, CS:GO koçu olarak Sezgin ”Fabre” Kalaycı’yı kadrosuna kattığını duyurdu. Uzun süredir BBL Esports’ta VALORANT koçluğu yapan Fabre, böylelikle gönül verdiği oyuna geri dönüş yaptı. Eternal Fire’da ise bishop ve hardstyle’dan sonra Fabre, yeni koç olarak takıma liderlik edecek.

EF, son turnuvalardaki hayal kırıklıklarından dolayı kadrosunu yeniden şekillendirmeyi tercih etti. XANTARES, yaptığı canlı yayında takımda birçok şeyin yolunda gitmediğini ve değişiklik olabileceği sinyallerini vermişti. Bu açıklamaların ardından ise takımın önemli oyuncularından w0xic, inaktif kadroya geçiş yaptı. Aynı zamanda yakın zamanda takımdan ayrılan Calyx, tekrardan Eternal Fire kadrosuna geri döndü.

 

Fabre’nin BBL’den Eternal Fire’a Uzanan Yolculuğu

CS sahnesinden tanıdığımız Fabre, 22 Eylül 2021 tarihinde BBL Esports’a VALORANT kadrosuna mental koç olarak katıldı. Bir süre mental koç olarak devam ettikten sonra ise ‘head coach’ pozisyonuna geçiş yaptı. Fabre, çeşitli başarılar inşa ettiği 418 günlük BBL serüveninin ardından takıma veda etti. Bu süreçte BBL, Türkiye şampiyonluğu ve oyunun en prestijli liglerinden birisi olan EMEA’da mücadele etti. BBL taraftarının sevgisini kazanan tecrübeli koç, büyük bir kariyer değişikliğine gitmeye karar verdi.

Eternal Fire Söylentileri ve Potansiyel Kadro

Çeşitli haber sayfalarından yapılan sızıntılara göre kulüp, Fabre’den sonra Izzy’i CS:GO kadrosuna katmayı hedefliyor. Uzun süredir VALORANT kariyerine devam eden Izzy, şu anda SMB bünyesinde mücadele ediyor. Özellikle 9INE takımındaki başarısı ile ünlenmiş olan AWP oyuncusu Izzy’nin adı Eternal Fire ile anılıyor. Yetenekli oyuncunun Fabre’ye benzer olarak ani bir kariyer değişikliği yapıp yapmaması da soru işareti.

Söylentilere göre Eternal Fire Kadrosu:

  • Izzy
  • XANTARES
  • xfl0ud
  • imoRR
  • Calyx
  • Fabre (koç)

 

2023’teki VALORANT Espor Sistemi Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin:

https://www.flankesports.com/super-takim-nrg-yeni-valorant-kadrosunu-duyurdu/

Yorum ekleyin