Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FUT Esports VALORANT Koçu GAIS ile Bir Röportaj Gerçekleştirdik

FUT Esports VALORANT Koçu GAIS ile Bir Röportaj Gerçekleştirdik

FUT Esports‘un VALORANT koçu Eray ”GAIS” Sarıkaya ile yeni sezon öncesinde bir röportaj gerçekleştirdik. Uzun süredir FUT bünyesinde koçluk yapan GAIS, bu süreçte birçok başarıya imza attı. Özellikle FUT, 2022 sezon sonunda aldığı 3 şampiyonluk ile birlikte sezonu harika bir şekilde noktaladı.

Geçtiğimiz dönemde temsilcimiz, VALORANT partnerlik programına kabul edildi. FUT Esports, ilk olarak Brezilya’da düzenlenecek olan VCT LOCK//IN turnuvasında mücadele edecek. 2023 VCT sezonunun başlangıcı olacak bu turnuvada 30 partner takım ve 2 Çin temsilcisi yer alacak.

 

GAIS Röportajı

Soru 1:  VCT LOCK//IN’de ilk rakibiniz Rex Regum Qeon oldu. Rakibiniz ve karşılaşma hakkındaki düşüncelerin neler?

Cevap 1: Diğer rakipleri düşünerek söylüyorum, yenmemiz çok şaşırtıcı bir durum olmayacaktır. İyi olan kazansın. Bence %50 bir maç. Umarım maça hızlı bir şekilde üstünlüğümüzü koyup maçı kazanabiliriz.


Soru 2: VCT LOCK//IN turnuva sistemi hakkında ne düşünüyorsun?

Cevap 2: Çok fazla takım var sistemin böyle olması çok şaşırtıcı bir durum değil. Herkes full fokus hata yapmadan oynamak isteyecek. Ayağı taşa takılan, liginde bu hataları fixlemeye çalışacak. Bu kötü bir durum değil benim fikrimce, tekrardan söylüyorum takım sayısından dolayı çok fazla yorum yapamıyorum.


Soru 3: Yeni sezon hazırlıkları nasıl gidiyor? Takımda her şey yolunda mı?

Cevap 3: Hiçbir takımda her şey yolunda gitmez. Çalışıyoruz, iyiye doğru gittiğimizi hissediyoruz umarım güzel olur.


Soru 4: Takım olarak günlük antrenman rutininizden biraz bahsedebilir misin?

Cevap 4: Haftalık olarak değişkenlik gösteriyor, kimi zaman pracclara, kimi zaman custom oyunlara ağırlık veriyoruz dengeli bir çalışma ortamı yakalayabilmek için.


Soru 5: Şu anda koç ekibinde seninle birlikte 3 kişi yer alıyor. Genel olarak teknik ekipteki görev dağılımı ve çalışma düzeninden bahsedebilir misin?

Cevap 5: Nednagg takımla ile ilgili arka tarafı toparlamada çok yardımcı oluyor. Kaçırdığımız ufak detaylar ve istatistiklerin hepsi üzerinde çalışıyor. Inhtra ise oyuncuların bireyselini güçlendirecek ve rakipleri analiz edecek şekilde çalışıyor.


Soru 6: Son dönemde antrenman yaptığınız takımlar arasında sizi etkileyen bir takım oldu mu? Olduysa bu takımın hangi yönleri sizi etkiledi?

Cevap 6: Son zamanda böyle bir rakiple oynamadık, her takım yeni şeyler denemek için uğraşıyor.


Soru 7: ATAKAPTAN’ın kadroya katılmasından sonra 6 oyuncunun da aktif rol aldığı bir yapı izledik. 2023’te takım olarak bu sisteme devam edecek misiniz?

Cevap 7: Yok hayır devam etmeyeceğiz. Aslında 6 oyuncununda aktif olduğu bir zamanımız olmadı. ESA turnuvası bizim için akademi ile karışık şekilde oynayabileceğimiz bir turnuvaydı. Aslında 5 olarak oynamayacaktık. Fakat farklı durumlar bizi 5’li şekilde turnuvayı oynamaya itti.


Soru 8: 2023’te hem bireysel hem de takım olarak hedeflerin neler?

Cevap 8:Bu takım ile birlikte Champions’ta boy göstermek istiyorum şu an için tek hedefim bu ama ileri ki seneler için yorum yapamıyorum.


Soru 9: Sence VCL TR: Birlik liginde hangi takım şampiyon olur ve neden?

Cevap 9: SuperMassive ciddi anlamda yüksek bir profil çiziyor, oyuncu kalitesi anlamında ve oyun anlamında eğer rakip olarak birileri çıkıp çok çalışmazsa şampiyon olacak gibiler.


Burzzy ile yaptığımız röportajımıza göz atmak için:

https://www.flankesports.com/supermassivein-yildiz-oyuncusu-burzzy-ile-roportaj-gerceklestirdik/

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin