Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Split Geri Dönüyor! Breeze ve Bind ise Harita Havuzundan Kaldırılacak

Split Geri Dönüyor! Breeze ve Bind ise Harita Havuzundan Kaldırılacak

Riot Games, VALORANT‘a gelecek olan harita havuzu değişikliklerini duyurdu. Böylelikle harita havuzu, Ocak ayının başlarında gelecek olan 6.0 yamasıyla birlikte güncellenecek. Gelecek yeni yama ile birlikte Split, geri dönüyor. Ek olarak Bind ve Breeze ise olarak aktif harita havuzundan kaldırılacak. Bu iki haritanın tekrardan geri dönüp dönmeyeceği ise belirsiz.

Split Geri Dönüyor

16 Haziran tarihinde yapılan açıklamada Split’in aktif harita havuzundan kalkacağı belirtildi. 5.0 yaması ile birlikte ise Split, rekabetçi arenaya veda etti. Yeni harita Pearl ise Split’in yerine harita havuzuna dahil edilmişti. Tabii ki bu karar Split’i seven birçok VALORANT severin tepkisini çekti.

Bugün Riot tarafından yapılan açıklamaya Split tekrardan harita havuzuna dahil edilecek. Ayrıca Split, üzerinde birkaç değişiklik yapılmış haliyle karşımıza çıkacak.

Riot’un Split’in Dönmesi İle Alakalı Açıklaması:

Asıl meseleye gelince: Split geri dönüyor! Split’in kaldırılması birçoğunuzun canını sıkmıştı. Bu yüzden tekrar bu haritada oynayabileceğiniz ve yeni yapılan değişiklikleri deneyimleyebileceğiniz için mutluyuz. Fazla söze gerek yok. Çoğunuz bu haritanın dönmesini istediniz ve diğer harita havuzu değişikliklerini düşününce Split’in geri getirilmesi gayet mantıklı bir seçim olacak. Split harita havuzundan çıkarıldığından beri değişen metada ve oyuna gelen yeni ajanlarla, yenilenmiş Split’te nasıl oynayacağınızı görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Breeze ve Bind Kaldırılıyor

Bugün itibarıyla Riot’un yaptığı açıklamaya göre, Bind ve Breeze aktif harita havuzundan kaldırılacak. Fakat bu iki harita, Spike’a Hücum, özel oyun ve diğer oyun modlarında hala oynanabilir halde olacak. Daha önce yapılan açıklamalarda havuzda 7 harita olmasının hedeflendiği belirtilmişti. Bundan dolayı ise Split’in geri dönmesi ve yeni haritanın gelecek olması nedeniyle bu haritalar havuzdan çıkartıldı.

 

Yaptığımız cNed Röportajına Göz Atmak İçin:

https://www.flankesports.com/naviye-transfer-olan-temsilcimiz-cned-ile-roportaj-gerceklestirdik/

Yorum ekleyin