Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G-Loot VALORANT Clash Turnuvası Sona Erdi. Şampiyon: NAVI

G-Loot VALORANT Clash Turnuvası Sona Erdi. Şampiyon: NAVI

G-Loot VALORANT Clash turnuvası bugün itibarıyla sona erdi. Birçok etabın ardından 25-27 Kasım tarihleri arasında Grand Finals aşaması oynandı. Bu aşamanın kazananı ise NAVI oldu. Büyük Final’de temsilcimiz Parla ve CIS devi NAVI karşı karşıya geldi. 5 maçlık serinin sonucunda ise şampiyon NAVI oldu. Böylelikle temsilcimiz cNed, yeni takımı NAVI ile çıktığı ilk turnuvada şampiyonluğa ulaştı.

Parla vs NAVI Büyük Finali

G-Loot VALORANT Clash turnuvanın Büyük Final’i 5 maç süren bir karşılaşmaya sahne oldu. Oldukça çekişmeli geçen bu seride her iki taraf da varını yoğunu ortaya koydu. Kazanma hırsının hat safada olduğu bu mücadelede zafere ulaşan takım ise NAVI oldu. Özellikle temsilcimiz cNed’in performansı, NAVI’ye galibiyet yolunda büyük katkı sağladı.

Turnuvanın başından beri başarılı bir performans sergileyen temsilcimiz Parla ise turnuvayı ikinci olarak tamamladı. NAVI bir yana internet sorunları ile de mücadele eden Parla, şampiyonluğu kıl payı kaçırdı.

Parla’nın Yükselişi

Transfer ettiği yıldız oyuncular ile gündeme gelen Parla, yatırımlarının karşılığını almaya başladı diyebiliriz. Şu anki kadro ise ağırlıklı olarak eski Surreal Esports oyuncularından oluşuyor. Son zamanlarda lauress’in kadroya katılması ile birlikte güçlenen Parla, adeta yükselişe geçti.

Geçtiğimiz dönemde kulüp, ESA Open Fire All Stars turnuvasında sergilediği güzel oyunlar ile birlikte Büyük Final’e adını yazdırdı. Ardından ise G-Loot turnuvasındaki başarısını sürdüren Parla, rakiplerini tek tek eleyerek yine Büyük Final’e adını yazdırdı. Bu süreçte Giants gibi güçlü takımları devirmeyi başaran temsilcimiz, G-Loot Büyük Finali’nde şampiyonluğa ulaşamadı.

ESA turnuvasına devam edecek olan Parla, burada da şampiyonluğa ulaşmaya sadece bir seri uzaklıkta. 4 Aralık tarihinde oynanacak olan Parla vs SMB karşılaşması ise şampiyonu belirleyecek.

Turnuvada Yer Alan Türk Takımları ve Türk Oyuncuların Sonuçları

G-Loot VALORANT Clash Finallerine en çok temsilci gönderen ülke Türkiye oldu. Toplamda temsilci olarak 5 takım ve 28 oyuncumuz turnuvada mücadele etti.

  • Parla Esports                    →  2th             –  $10,000
  • Fire Flux Esports             →  5th – 8th   –  $2,500
  • BBL Esports                     →  5th – 8th    –  $2,500
  • FUT Esports                    →   9th – 16th   –      X
  • Galatasaray Espor          →   9th – 16th   –      X

 

  • cNed                                  →  Şampiyon (NAVI)
  • dESTRUCT1VEE            →  9th – 16th (BONK)
  • Salah                                 →  3rd – 4th (Team Vitality – koç)

 

Dünya şampiyonu cNed ile olan röportajımıza göz atmak için:

https://www.flankesports.com/naviye-transfer-olan-temsilcimiz-cned-ile-roportaj-gerceklestirdik/

Yorum ekleyin