Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 14-20 Kasım

LoL Transfer Döneminde Geçtiğimiz Hafta: 14-20 Kasım

LoL esporda takımlar için transfer döneminin açılmasına bir gün kala Flank Esports olarak büyük ligler hakkında geçtiğimiz hafta çıkan söylentileri derledik.

Temsilcilerimiz

Karmine Corp: Kaori

Team Aegis: Lot

Dignitas: Armut

100 Thieves: Closer

Geçen hafta temsilcilerimizin gidecekleri takımlar hakkında oldukça heyecan verici haberler yapıldı. Worlds 2022’de Evil Geniuses formasını başarıyla giyen Kaori, çıkan söylentilere göre önümüzdeki sezon Avrupa’nın en büyük espor organizasyonlarından birisi olan Karmine Corp forması giyecek. LEC’de ikonikleşen Armut’un da MAD Lions’ta geçirdiği 2 senenin ardından yeni sezonda LCS takımlarından Dignitas’ta oynaması bekleniyor.

Resmi haberler

 • Dignitas, Blue ile yollarını ayırdı. Temsilcimiz en az 1 mevsim ara vereceğini duyurdu.

LEC – Avrupa

Team Heretics

Ormancı: Jankos

Geçen hafta haberi yapılan resmileşmemiş Evi transferinin ardından Team Heretics, ormancı pozisyonuna da iddialı bir isim alacak gibi gözüküyor. G2 Esports’la geçirdiği yılların ardından bu sezon sonrası dönemde yedeğe çekilen Jankos’un önümüzdeki sezon Team Heretics’in formasını giymesi bekleniyor.

Resmi haberler

 • Team Heretics, nişancısı Jackspektra ile sözleşmesini uzattı.
 • Excel Esports, üst koridor Finn ile yollarını ayırdı.
 • Excel Esports, orta koridor Nukeduck ile yollarını ayırdı.
 • Team Vitality, üst koridor Alphari ile yollarını ayırdı. Oyuncu, kariyerine kısa bir süreliğine ara vereceğini duyurdu.
 • MAD Lions, stratejik koç Kaas ile yollarını ayırdı.

LCS – Kuzey Amerika

100 Thieves

Üst koridor: Tenacity

Ormancı: Closer

Akademi nişancısı: Unforgiven

Son yılların LCS’teki en başarılı ekiplerinden 100 Thieves söylenenlere göre neredeyse tamamen kadro yapılanmasına gidiyor. Geçen hafta çoğunluğunu duyurduğumuz bu yeni kadronun geri kalanı hakkında da haberler çıktı. Takımın ormana Spica’yı transfer etmek yerine Closer’la devam edecek gibi gözüküyor. MAD Lions’da başarılı bir yıl geçiren çaylak nişancı Unforgiven ise takımın akademi nişancısı olacak.

Dignitas

Üst koridor: Armut

Ormancı: Santorin

Orta koridor: Jensen

Nişancı: Spawn

Destek: IgNar

Uzun süre boyunca LoL sahnesinde iddialı kadrolar kurmayan Dignitas, önümüzdeki sezon bunu değiştirecek gibi gözüküyor. Armut, Santorin ve Jensen’in bulunduğu iddialı bir kadro kurması beklenen Dignitas, LCS’te yeni sezonun şampiyonluk adaylarından birisi olabilir.

TSM

Ormancı: Bugi

Orta koridor: Maple

Nişancı: Neo

Destek: Chime

Son yılların düşüşteki büyük espor organizasyonlarından TSM, yapılan haberlere göre önümüzdeki sezon da büyük harcamayacak. Takım üst koridor, orta koridor ve destekte değişiklik yapmayı düşünmüyor. Latin Amerika’da oynayan Koreli ormancı Bugi’nin transferi, takımın en merak uyandırıcı hamlesi gibi gözüküyor.

FlyQuest

Üst koridor: Impact

Ormancı: Spica

Orta koridor: Vicla

Destek: Eyla

Genellikle orta sıralarda yer alan kadrolar kuran FlyQuest, yeni genel menajer PapaSmithy önderliğinde yeni sezonun en merak uyandırıcı kadrolarından birisine sahip olacak gibi duruyor. Takımın üst koridorunda bölgenin en iyilerinden Impact’in, ormanda yıldız oyuncu Spica’nın ve orta koridorda da KT Rolster oyuncusu Vicla’nın yer alması bekleniyor.

Evil Geniuses

Üst koridor: Ssumday

Nişancı: FBI

Geçtiğimiz sene çaylaklarının yakaladığı çıkışla bölgenin en iyi takımlarından biri haline gelen Evil Geniuses’ın üst koridor ve nişancı pozisyonlarında 100 Thieves’de beraber oynayan Ssumday ve FBI’a yer vermesi bekleniyor.

Team Liquid

Orta koridor: Haeri

Nişancı: Yeon

Uzun süredir tamamı Korece konuşan oyunculardan oluşan bir kadro kurması beklenen Team Liquid’in ana koç olarak MaRin’i duyurması bu söylentileri güçlendirdi. Takımın yeni kadrosunda akademinin en iyi performans gösteren isimlerinden Haeri ve Yeon’u oynatması bekleniyor.

Golden Guardians

Orta koridor: Gori

Destek: huhi

Temsilcimiz Blue’nun ayrılığının ardından Golden Guardians’ın pozisyonu Gori ile doldurması bekleniyor. Transferin gerçekleşmesi halinde PSG Talon’da beraber oynamış River-Gori ikilisi tekrardan bir araya gelmiş olacak. Bunun yanı sıra huhi’nin de eski organizasyonuna geri dönmesi bekleniyor.

Resmi haberler

 • Eski dünya şampiyonu MaRin, yeni sezonda Team Liquid Honda’nın ana koçu olacak.
 • Evil Geniuses, tecrübeli üst koridor Impact ile yollarını ayırdı.

LCK – Kore

Resmi haberler

 • DWG KIA, yedek üst koridoru Burdol ve as üst koridoru Nuguri ile yollarını ayırdı.
 • DWG KIA, ana koç Daeny, yardımcı koç Zefa ve sportif direktör kkOma ile yollarını ayırdı.
 • DWG KIA, alt koridor deokdam ile yollarını ayırdı.
 • Fredit BRION, nişancı Hena dışında tüm oyuncu kadrosuyla yollarını ayırdı (Sword, Morgan, Lava, Delight)
 • T1, 2023 sezonunda da ana koç pozisyonunda Bengi ile devam edeceklerini duyurdu.

Yorum ekleyin