Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sentinels Rüya Takım Kuruyor, sacy ve pAncada Kadroya Katıldı

Sentinels Rüya Takım Kuruyor, sacy ve pAncada Kadroya Katıldı

Sentinels, VALORANT dünyasında çığır açan transferlerine devam ediyor. Amerika bölgesinde partnerlik programına kabul edilen Sentinels, 2023 için kadrosunu yapılandırmaya ve güçlendirmeye devam ediyor. Partnerlik duyurularının yapılmasından sonra hızlı adımlar atan Sentinels, kadrosunu şimdiden tamamladı. Koç kadrosu ve oyuncu transferlerinin yakın zamanda sona ermesi bekleniyor.

Bugün yapılan resmi açıklama ile birlikte Sentinels, LOUD oyuncuları olan sacy ve pAncada’yı kadrosuna kattı. Uzun süredir uluslarası arenada mücadele eden Brezilya süper takımı LOUD, 2022 Champions İstanbul turnuvasını kazanarak dünya şampiyonu olmuştu. Sonunda elde edilen bu başarının sonrasında kadronun stabil olarak kalması tahmin edilirken, LOUD bünyesindeki sacy ve pAncada, kariyerlerinde farklı bir yolculuğa çıktı. Böylece Champions’u kazanan sacy, pAncada, Less, saadhak ve aspas beşlisi beraber son turnuvalarını oynamış oldu.

Uzun süredir uluslarası arenada mücadele eden ikili, LOUD takımında omuz omuza mücadele etmişti. 2022 Champions İstanbul’u kazanan LOUD ekibi, beşli olarak son turnuvalarını oynamış oldu. Söylentiler sacy ve pAncada ile yollar ayrılırken, diğer oyuncuların LOUD kadrosunda sabit kalacağı yönünde.

Sentinels’in Muhtemel 2023 Kadrosu:

Sentinels’te önceki kadroya göre köklü bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Sentinels, kadronun yıldız oyuncusu TenZ’in sözleşmesinin uzatıldığını duyurdu. Ayrıca kadronun da TenZ’in etrafında şekilleneceği eklendi.

Eski kadrodan IGL ShahZam, dapr ve koç Rawkus ile yollar ayrıldı. Bu ayrılıklardan sonra yeni bir kadro planlayan Sentinels, ilk olarak SyykoNT ve kaplan’ı koç ekibine dahil etti. Sentinels yeni oyuncu duyurularına ilk olarak XSET’in yıldız oyuncularından zekken’i transfer ederek başladı. Söylentilere göre aynı zamanda XSET’in IGL’i dephh de kadroya dahil olacak.

Şu anki gelişmelerden yola çıkarsak rüya takım oluşturuluyor diyebiliriz. Şüphesiz ki gözler önümüzdeki sezonda Sentinels’in üzerinde olacak.

 

 

2023 VCT sezonu hakkındaki yazımızı okumak için:

https://www.flankesports.com/2023-yilinda-valorant-partneri-olacak-takimlar-aciklandi/

Yorum ekleyin