Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2023 Yılında VALORANT Partneri Olacak Takımlar Açıklandı!

2023 Yılında VALORANT Partneri Olacak Takımlar Açıklandı!

Riot Games, 2023 yılında VALORANT partnerliğine dahil olan takımları duyurdu. Listede temsilcilerimiz FUT ve BBL de yer alıyor. Partner olan takımlar 2023 VCT sezonu boyunca kıyasıya mücadele edecek. Sezon Şubat ayında düzenlenecek olan Kickoff (Başlangıç) turnuvası ile başlayacak. Ayrıca Brezilya’nın San Paulo şehrinde düzenlenecek olan bu turnuvada partner olan 30 takım mücadele ediyor olacak. Şampiyon takım ise Masters slotu elde edecek.

Toplamda partnerlik programında 30 takım yer alıyor. Takımlar 10 Amerika, 10 EMEA ve 10 Pasifik bölgelerinden seçildi. Her sene partner takım sayısı 3 artarak ilerleyecek. 2027 yılında ise 42’ye ulaşacak. 42 şu anlık maksimum partner sayısı olarak gözüküyor.

Partnerlik Kazanan Takımlar:

EMEA: BBL, FNATIC, FUT, Giants, Karmine Corp, KOI, NAVI, Team Heretics, Team Liquid, Team Vitality

Amerika: 100T, Cloud9, Evil Geniuses, FURIA, KRÜ, Leviátan, LOUD, MIBR, NRG, Sentinels

Pasifik: Detonation Gaming, DRX, GEN.G, Global Esports, Paper Rex, Rex Regum Qeon, T1, Talon Esports, Team Secret, ZETA DIVISION

VALORANT Partneri Olmak Ne İşe Yarıyor?

VALORANT partneri olan takımlar bu süreçte birçok ayrıcalıktan yararlanacak. Partner olan takımlar sezon boyunca diğer takımlardan farklı olarak uluslarası ve bölgesel turnuvalarda mücadele edecek. Ayrıca bu turnuvalar Masters veya Champions’a katılma şansını içeriyor.

Ek olarak da Riot Games, partner olan takımlara belli bir miktar ödeme yapacak. Bu miktar $500K ve $1M olarak tahmin ediliyor.

 

2023 VALORANT Espor Sistemine Göz Atmak İçin:

https://www.flankesports.com/2023-valorant-espor-sistemi-nasil-olacak/

 

Yorum ekleyin