Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 2023’te VALORANT Esporu Nasıl Olacak? Riot Games Yeni Sistemi Duyurdu!

2023’te VALORANT Esporu Nasıl Olacak? Riot Games Yeni Sistemi Duyurdu!

Riot Games, 2023 yılında VALORANT esporu adına heyecan verici olan yenilikleri ve turnuva sistemini duyurdu. Özellikle önceki sezonlardan aşina olduğumuz turnuvaların yanı sıra yeni uluslarası ve yerel etkinlikler düzenlenecek. Diğer sezonlardan farklı olarak artık sadece 1 tane Masters etkinliği düzenlenecek.

Kickoff Tournament (Başlangıç Turnuvası):

2023 Şubat ayında başlayacak olan yeni turnuva modelinde, Dünya’nın dört bir yanından gelecek partner VALORANT takımları mücadele edecek. Turnuvada 3 büyük ligde partner olan toplamda 30 takım yer alacak. Ayrıca etkinlik Brezilya São Paulo’da LAN olarak düzenlenecek. Şampiyon olan takım ise para ödülünün yanında Masters slotu da kazanmış olacak.

International League Split (Uluslarası Lig Devresi):

2023 sezonunda partner olan takımlar için sezon Şubat’ta Kickoff turnuvası ile başlıyor. Kickoff turnuvasını takiben üç uluslarası lig ise Mart ayında başlayacak. Bu liglerde partner takımlar 8 hafta boyunca şampiyonluk için kozlarını paylaşacak. Şampiyon takım ise Haziran ayında belli olacak.

VCT 2023 Liglerinin Oynanacağı Yerler Açıklandı:

🇺🇸 Amerika: Los Angeles

🇪🇺 EMEA: Berlin

🇰🇷 Pasifik: Seoul

 

Challengers & Ascension Tournament:

Partnerlik dışında kalan takımlar ise kendi bölgelerinde düzenlenecek olan Challengers turnuvalarında mücadele edecek. Challengers Split 1 ve Split 2 olmak üzere 2 sezon sürecek. Challengers’ın ilk sezonu ise Şubat ayında başlayacak ve Mart’ta sona erecek. İkinci sezon ise Mart sonu – Nisan başı gibi başlayacak. Bu süreçte başarılı olan takımlar ise Ascension turnuvasına katılım hakkı kazanacak. 2023’teki Ascension turnuvasını kazanan takımlar, 2024’te partner olacak ve 3 büyük uluslarası ligde mücadele etme şansını elde edecek.

Last Chance Qualifier (Son Şans Elemeleri) & Champions:

Son Şans Elemeleri geçen sezondan tanıdığımız bir turnuva sistemi. Last Chance Qualifier bu sene Temmuz’da oynanacak. Kendi bölgelerinde şampiyon olan takımlar bununla birlikte Champions’a katılma şansını elde edecek.

VALORANT’ın en prestijli turnuvası olan Champions yine yıl sonu düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanından en iyi takımların mücadele edeceği bu turnuva, yeni VALORANT Dünya şampiyonunu belirleyecek.

 

 

Champions İstanbul Grup Aşaması Özetine Göz Gezdirmek İçin:

https://www.flankesports.com/champions-istanbul-grup-asamasi-sona-erdi/

Yorum ekleyin