Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Özel | IW’nin Yeni Transferi braveaf ile Röportaj

Flank Özel | IW’nin Yeni Transferi braveaf ile Röportaj

İstanbul Wildcats‘e transfer olan Rus oyuncu Andrew ‘braveaf‘ Gorchakov ile bir röportaj gerçekleştirdik. Kadrosunu yeniden şekillendirmeyi planlayan IW, ilk kez yabancı bir oyuncuyu Türk takımına transfer etmiş oldu. Böylelikle İstanbul Wildcats, Türk VALORANT’ında bir ilke imza attı.

27 yaşındaki tecrübeli oyuncu, VALORANT kariyerinin başında bazı CIS takımlarında mücadele etti. Sonrasında ise FNATIC’e transfer olmasıyla tanıdığımız braveaf, kendisini en üst seviyede kanıtlama fırsatı buldu. 3 ay FNATIC’te mücadele  eden oyuncu, sonrasında takımdan ayrılmak durumunda kaldı.

Yaklaşık 4 ay boyunca profesyonel arenadan uzak kalan braveaf, şimdi ise IW ile birlikte geri dönüyor. Aynı zamanda yapılan açıklamalara göre IW, kadrosunda 2 yabancı ve 3 Türk oyuncu bulundurmayı hedefliyor. Böylelikle IW, yeni sezonda ilk olarak Türkiye yerel liginde mücadele edecek.

İstanbul Wildcats, eski FNATIC oyuncusu braveaf ile sözleşme imzaladı.

 

braveaf Röportajı:

Soru 1: Öncelikle Türkiye’ye hoş geldin. İstanbul’u şimdiye kadar nasıl buldun?

Cevap: Merhaba, çok teşekkür ederim! Şu ana kadar İstanbul’u çok sevdim. Şehir bütün trafiği ve büyük caddeleri ile bana Moskova’yı andırıyor ve böyle büyük şehirlerde yaşamayı seviyorum.

Soru 2: Yaklaşık 4 ay aradan sonra profesyonel arenaya geri dönüyorsun. Bu sana nasıl hissettiriyor, hazır mısın?

Cevap: Oynamayı bırakmak istemedim, bu yüzden bütün bu boş zamanım boyunca çalışıyordum ve kendimi tekrardan kanıtlamak için %100 hazırım.

 

Soru 3: Yeni takımın IW ile hedeflerin neler?

Cevap: Hedefimiz VCT EMEA. Daha azı bence kabul edilemez.

 

Soru 4: Fnatic’te oynadığın süreç nasıldı ve sana neler kattı?

Cevap: Bayağı sistematik ve profesyonel bir yerdi. Fnatic’te oynamak çok yüksek standartlar demektir ve ben bunu yeni takımıma getirmek istiyorum.

 

Soru 5:  Daha önce Türkiye yerel ligini takip ettin mi? Bize genel olarak Türk VALORANT’ı hakkındaki izlenimlerini anlatır mısın?

Cevap: Üzgünüm pek takip etmedim. Sadece birkaç isim biliyorum. Türk oyuncuların keskin aimleri var. Bu yüzden bazen dikkatli olmam gerekecek.

 

Soru 6: Son olarak destekçilerine ve Türk VALORANT takipçilerine neler söylemek istersin?

Cevap: Kibar sözleriniz için teşekkürler, en iyi halimi göstermeye çalışacağım. VALORANT’ı oynamaya devam, gerçekten güzel bir oyun.

 

Alfajer röportajımıza göz atmak için:

https://www.flankesports.com/fnaticin-genc-yildizi-alfajer-ile-roportaj/

 

Yorum ekleyin