Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Süper Takım: Cloud9 Yeni VALORANT Kadrosunu Duyurdu!

Süper Takım: Cloud9 Yeni VALORANT Kadrosunu Duyurdu!

NA bölgesinin köklü espor kulüplerinden olan Cloud9, yeni VALORANT kadrosunu duyurdu. Kadroda özellikle yay başta olmak üzere birçok yetenekli ve başarılı isim yer alıyor. C9, NA bölgesinde her zaman zirveye oynasa da ciddi bir başarıya ulaşamamıştı. Fakat yeni sezon için kuracak oldukları kadro ile oldukça iddialı gözüküyorlar.

Eski kadrodan IGL vanity, leaf ve Xeppaa sabit kalırken, mitch ve curry ile yollar ayrıldı. Kadrosunu yeni sezon için güncellemek isteyen C9, sektördeki büyük isimlere oynadı. Özellikle gözler OpTic kadrosunun süperstarı ve Masters Reykjavik şampiyonu yay’in üzerinde olacak. Son olarak da Sentinels ve V1 gibi takımlarda forma giymiş yetenekli oyuncu Zellsis’in transferi ile kadro tamamlandı. Böylelikle Zellsis ile Cloud9’ın yolları bir kez daha kesişti. Daha önce C9’ın CS:GO kadrosunda yer almış olan oyuncu, şimdi ise VALORANT kadrosunda mücadele ediyor olacak.

 

Cloud9’ın yeni VALORANT Kadrosu:

  • 🇺🇸 yay
  • 🇺🇸 Zellsis
  • 🇺🇸 Xeppaa
  • 🇺🇸 vanity
  • 🇺🇸 leaf
  • 🇺🇸 mCe (koç)

G2’ya Niyet, C9’a Kısmet:

Söylentilere göre 2 yıldır EU kadrosu ile VALORANT’ta mücadele eden G2, partnerlik programı için aynı zamanda Amerika bölgesine de başvurmuştu. Hem EMEA hem de NA bölgesine başvuru yapan G2’nun önceliği Amerika bölgesinde yer almaktı. Riot Games’in de G2’nun Amerika bölgesinde partnerliğe dahil edilmesine karar verdiği fakat G2 CEO’su Carlos’un yaşadığı olaylar yüzünden durumun iptal edildiği belirtildi.

G2 Esports’un CEO’su Carlos, Twitter’da Andrew Tate ile kutlama yaparkenki görüntülerini twitterda paylaşmıştı. Bilmeyenler için Andrew Tate, eski kickboks şampiyonu ve son zamanlarda oldukça ünlenen bir sosyal medya fenomeniydi. Fakat cinsel saldırılar hakkında paylaştığı aykırı düşüncelerden dolayı tepkiye maruz kaldı ve aynı zamanda birçok sosyal medya platformundan yasaklandı.

Carlos ise bu görüntülere gelen tepkilere sert bir şekilde yanıt verince olaylar iyice kızıştı. Sonrasında Carlos’tan hatalıyım şeklinde açıklamalar gelse de pek faydası olmadı. Bu olay aynı zamanda G2’nun VALORANT partnerlik programına kabulunun iptal edilmesine yol açtı. Üstüne üstlük G2, LoL branşındaki LEC slotunu da kaybetti.

Bu olayların ardından ise söylentiler Cloud9’ın G2’ya verilmesi planlanan slotu aldığı yönünde. Yani Cloud9 ucu ucuna ve G2 CEO’su Carlos’un sayesinde partnerlik programına dahil edilmiş oldu.

 

2023 Partnerlik programıyla alakalı yazımızı okumak için:

https://www.flankesports.com/2023-yilinda-valorant-partneri-olacak-takimlar-aciklandi/

Yorum ekleyin