Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Brezilya’da Düzenlenecek Olan VCT LOCK//IN Turnuvasının Detayları Açıklandı!

Brezilya’da Düzenlenecek Olan VCT LOCK//IN Turnuvasının Detayları Açıklandı!

Brezilya, São Paulo‘da düzenlenecek olan VCT LOCK//IN turnuvasının detayları açıklandı. Yeni VALORANT partner sistemi bu etkinlikle birlikte Amerika, Avrupa ve Pasifik bölgelerinden tüm partner ekipleri kapsayacak şekilde başlayacak. VCT 2023 sezonunun başlangıç noktası olan bu turnuva, 32 takımın katılımı ile gerçekleşecek. 30 partner takımın yanı sıra 2 Çin takımı da bu mücadeleye dahil olacak. Şu ana kadar VALORANT tarihinin en büyük turnuvası olacak LOCK//IN, 13 Şubat – 5 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Turnuva formatı ve takvimi

Bu turnuvada Riot Games, VCT sisteminde pek de alışık olmadığımız bir format ile karşımıza çıktı. 32 takımın Alfa ve Omega şeklinde iki gruba ayrıldığı ve tepeye tırmanmaya çalışacağı bir sistem getirildi. Maalesef birçok kişinin tepkisini çeken şey ise turnuvada bir seri mağlubiyeti yaşayan takımın elenecek olması. Single elimination formatı ile düzenlenecek olan LOCK//IN, final’e kadar BO3 maçları ile karşımıza çıkacak. Büyük Final mücadelesi ise BO5 şeklinde oynanacak.


Turnuvadaki Temsilcilerimiz

BBL Esports:

VCT LOCK//IN turnuvasında temsilcilerimizden BBL Esports’ da mücadele edecek. BBL, turnuvaya Alfa grubundan başlangıç yapacak. Temsilcimizin ilk karşılaşması ise Kore’nin efsane takımı olan DRX oldu. Daha önce Kore’de elde ettiği dominasyon ve uluslarası turnuvalardaki başarıları ile dikkat çeken DRX, zorlu bir rakip olacak gibi gözüküyor. Maalesef format dolayısıyla temsilcimiz, DRX’e karşı oynayacağı bu eriyi kaybederse turnuvaya veda edecek.

FUT Esports

VCT LOCK//IN turnuvasında bizi temsil edecek bir diğer takım ise FUT Esports olacak. FUT ise bu turnuvada Omega grubunda yer alıyor. FUT Esports’un ilk karşılaşması ise Endonezya temsilcisi Rex Regum Qeon olacak. Aynı şekilde temsilcimizin turnuvaya devam etmesi için kazanmaktan başka bir çaresi yok. FUT’un BBL’e kıyasla biraz daha kolay bir rakip ile başlangıcı yapacağını söyleyebiliriz. Fakat FUT da turnuvaya galibiyet ile başlangıç yapmasından sonra zorlu rakiplerle karşı karşıya kalacak.

Alfajer

Temsilcimiz Alfajer, geçtiğimiz sene Surreal serüveninin ardından FNATIC’e transfer olmuştu. Bu transfer ile birlikte kariyerinde büyük bir atılım yakalayan Alfajer, hala FNATIC bünyesinde yer almaya devam ediyor.

Espor arenasındaki büyük ve köklü kulüplerden biri olan FNATIC, Brezilya’da yapılacak olan KICK//OFF turnuvasında mücadele edecek. EMEA temsilcisi olarak mücadele edecek olan FNATIC, Omega grubunda yer alıyor. FNATIC ekibi ilk karşılaşmasını ise NA’in ünlü takımlarından olan Sentinels’e karşı oynayacak. 2021 Masters Reykjavik Büyük  Finalinde kozlarını paylaşan ikili, yıllar sonra tekrardan karşı karşıya gelecek.

cNed

Bizi oyuncu olarak temsil edecek bir diğer isim ise cNed. VALORANT’taki başarılı kariyeri ile tanıdığımız cNed, geçtiğimiz dönemde NAVI’ye transfer olmuştu. Daha önceki takımı Acend ile birçok başarı elde eden cNed, yeni takımı ile sezona iyi başladı. G-Loot’un düzenlemiş olduğu uluslarası turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan NAVI, şimdi ise Brezilya’da 2023 sezonuna başlangıç yapacak.

KICK//OFF turnuvasında temsilcimiz cNed’in takımı NAVI, Omega grubunda yer alıyor. Ayrıca NAVI, turnuvadaki ilk karşılaşmasını Latin Amerika temsilcisi KRÜ’ye karşı oynayacak.


VCT 2023 formatı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için:

https://www.flankesports.com/2023-yilinda-valorant-partneri-olacak-takimlar-aciklandi/

Yorum ekleyin