Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile Dünya Şampiyonu RayZ sorularımızı yanıtladı

PUBG Mobile Dünya Şampiyonu RayZ sorularımızı yanıtladı

Bu sene Malezya ve Endonezya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen PMGC 2022’de temsilcimiz S2G Esports dünya şampiyonu olarak Türkiye esporu adına tarihi bir başarıya imza attı. Özellikle final aşamasında gösterdiği performansla öne çıkan Mehmet “RayZ” Kastal sorularımızı cevapladı.

Resim

Rayz röportajı:

1-) Öncelikle şampiyonluk için tebrik ederiz. Sene başında bu takıma transfer olurken ilk sezondan bu kadar başarılı olmayı bekliyor muydun?

Tebrikleriniz için çok teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar erken başarılı olacağımızı düşünmüyordum ama çok çalıştık çok çabaladık. Bunun karşılığını almak çok güzel bir duygu.

2-) Türk espor tarihinde daha önce görülmemiş bir başarı elde ettiniz bu size nasıl hissettiriyor?

Bu başarıyı ülkemize kazandırdığımız için çok mutluyuz ve gururluyuz.

3-) PMGC 2023’ün önümüzdeki sene Türkiye’de gerçekleşecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kendi ülkemizde olması bizim için çok büyük bir artı çünkü taraftar etkisi çok başka bir şey. Yemekler açısından da çok avantajlı olacağız. Donanımsal veya teknik bir sıkıntı yaşadığımızda da daha kolay halledebilecek olmak bizi daha mutlu eder.

4-) Son maçın başında 4AM ile olan pozisyonu bize anlatabilir misiniz?

O pozisyonda arkadaşım Calse knock yediğinde rush atmaktan başka yapabileceğim bir şey yoktu. Eğer kaldırmayı denesem rakipten gelebilecek bir bomba işleri çok daha kötü hale getirebilirdi. Ben de risk aldım ve o clutch’ı denedim.

Biz de Flank ailesi olarak bu başarılarından ötürü kendilerini tebrik ederiz!

 

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin