Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri BBL Esports’tan Brave ve Elite Transferleri

BBL Esports’tan Brave ve Elite Transferleri

BBL Esports, geçtiğimiz günlerde bomba transferlere imza attı. Temsilcimiz, 2023’te EMEA bölgesinde partnerlik programına kabul edildi. Yeni sezon için VALORANT kadrosunu yenilemek isteyen BBL, takımın yeni oyuncularını duyurmaya başladı.

13 Ekim tarihinde BBL’in sosyal medya hesaplarından paylaştığı takvime göre duyurular gelmeye devam ediyor. 15 Ekim’de kulübün yeni logosu ve rebrand’ini görmüştük. 19 Ekim’de Brave transferi, bugün yani 23 Ekim’de ise Elite’in transferi açıklandı. Görselde geriye kalan tek tarih 27 Ekim’de ise koç ekibine ekleme olacağı tahmin ediliyor. root, bir süre önce yaptığı açıklamada 2023’te koç ekibinde tek kişi bulunmayacağını söylemişti. Bu açıklamadan yola çıkılarak bir diğer duyurunun teknik ekibe yapılacak ekleme olacağını söyleyebiliriz.

 

BBL Brave

BBL Esports, SMB oyuncusu Eren ”Brave” Kasırga’yı transfer ettiğini duyurdu. Daha önce Zula’da başarılı bir kariyeri olan Brave, 2021’in başında VALORANT’a geçiş yaptı. IW, Kafalar ve SMB forması giymiş olan yetenekli oyuncu, bu süreçte birçok başarıya imza attı. Özellikle takımı SMB ile birlikte Türkiye şampiyonu ve EMEA 2. olarak Masters Berlin’de mücadele etti. Şimdi ise Brave’in yeni durağı BBL Esports olacak. 2023’te aktif kadroda yer alacak olan oyuncunun genel olarak Smoker rolünü üstleneceği tahmin ediliyor.

BBL Elite

BBL Esports, Fenerbahçe Espor’un genç yıldızı Efe ”Elite” Teber’i kadrosuna kattı. Duyurularına tam gazla devam eden BBL’in bu transferi de oldukça ses getirdi. Fenerbahçe’de oynadığı süreç boyunca harikalar yaratan Elite, 2023’te EMEA’da mücadele edecek. 17 yaşındaki Elite’in aktif kadroda yer alıp almayacağı ise hala netlik kazanmış değil.

15 yaşında Fenerbahçe kadrosuna katılan Elite, bu süreçte oldukça iyi performans gösterdi. Yerel lig başta olmak üzere birkaç turnuvada mücadele eden oyuncu, henüz Avrupa sahnesinde maça çıkmadı.

 

VCT 2023 hakkındaki yazımızı okumak için:

https://www.flankesports.com/2023-yilinda-valorant-partneri-olacak-takimlar-aciklandi/

Yorum ekleyin