Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Superdome Sona Erdi. Şampiyon: FNATIC

VALORANT Superdome Sona Erdi. Şampiyon: FNATIC

VALORANT‘ın sezon dışı turnuvalarından biri olan Superdome sona erdi. Mısır’ın başkenti Kahire’de LAN olarak düzenlenen turnuvanın şampiyonu FNATIC oldu. 6 Arap ve 2 EU olmak üzere toplamda 8 takımın mücadele ettiği Superdome’un şampiyonunu Acend ve FNATIC arasındaki Büyük Final mücadelesi belirledi. Bunun sonucunda FNATIC, $12,000’lık ödülün sahibi oldu. Temsilcimiz cNed’in takımı Acend ise turnuvayı 2. olarak tamamladı.

8 takımın da davet usuluyle katıldığı turnuvada ilk olarak grup aşaması oynandı. 16-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen grup aşamasını Acend lider olarak tamamladı. Temsilcimiz Alfajer’in takımı ise grup aşamasını 2. sırada tamamladı. Acend bu yüzden playoff’a direkt olarak Büyük Final’den başladı. FNATIC ise 2. olmasından dolayı Yarı Final’den yoluna devam etti. Yarı Final’de rakibi Geekay Esports’u 2-0 mağlup eden FNATIC, adını Büyük Final’e yazdırdı. İki EU devinin karşılaştığı Büyük Final karşılaşmasını ise 2-0 FNATIC kazandı.

FNATIC, turnuva sürecinde kadroya yeni katılan Leo ile mücadele etti. Fakat kadronun son oyuncusu olduğu tahmin edilen Chronicle, turnuvada yer almadı. Ayrıca kadrodan yakın zamanda ayrılacak olan Mistic, FNATIC forması ile son turnuvasını oynadı. Kuruluşundan bu yana takımda olan Mistic, Mısır’da FNATIC’e veda etti. Acend ise L1NK’in yerine stand-in olarak Litvanyalı oyuncu roxie ile turnuvayı tamamladı.

 

 

cNed, Acend ile Vedalaştı

Temsilcimiz cNed, büyük başarılara imza attığI Acend serüveninin sonuna geldi. Takımın yıldız oyuncusu cNed, bir süre önce partner takımlardan gelecek tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Aynı zamanda BBL, NAVI gibi birçok partner takım, Dünya şampiyonu cNed’i kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Üstelik Acend’in partnerlik programı dışında kalması, cNed başta olmak üzere birçok oyuncusunu kaybetmesine sebep oldu. Bununla birlikte VALORANT’ta büyük bir iz bırakan Acend, dağılmanın eşiğinde diyebiliriz.

cNed’in Superdome’da gayet iyi bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Özellikle clutch pozisyonlarındaki başarısı, Acend’i oldukça rahatlattı. Fakat buna rağmen Acend, şampiyonluğa uzanamadı.

 

 

cNed’in Acend bünyesindeki başarıları:

  • VALORANT Champions 2021 – 1st
  • LVP Rising Series Finale – 1st
  • Redbull Home Ground #2 – 2nd
  • EU Challengers 1.Aşama – 1st
  • LVP Rising Series #2 – 1st
  • EU Masters 1. Aşama  – 1th

 

Sıralama ve Ödül Dağılımı:

  1. FNATIC                        →  12.000$
  2. Acend                           →     8.000$
  3. Geekay Esports          →     6.000$
  4. Team RA’AD              →     4.000$

 

 

VALORANT 2023 sezonu hakkındaki yazımıza göz gezdirmek için:

https://www.flankesports.com/2023-yilinda-valorant-partneri-olacak-takimlar-aciklandi/

Yorum ekleyin