Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PGC 2022 öncesi BBL’den Smash sorularımızı yanıtladı

PGC 2022 öncesi BBL’den Smash sorularımızı yanıtladı

Bu sene 1-20 Kasım tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşecek PUBG Global Championship‘e ülkemizden BBL Esports tek Türk takımı olarak katılacak. 2 milyon dolar ödül havuzuna sahip olan bu turnuvada dünyanın dört bir yanından takımlar şampiyonluk için mücadele edecek.

PGC 2022 ile beraber üst üste 4 global turnuvada da mücadele etme başarısı gösterecek tek Türk oyuncu olan BBL Esports oyuncusu Furkan “Smash” Şanlı, PGC 2022 öncesi sorularımızı cevapladı:

Smash röportajı:

1-) 4 turnuva üst üste (PGI.S 2021, PGC2021, PNC2022, PGC2022) Türkiye’yi globalde temsil edecek olan tek oyuncusunuz. Sürekli olarak global turnuvalarda yer almak size nasıl hissettiriyor?

Tabii ki başarılı bir oyuncu olduğumu bilmek bana gurur veriyor ancak global ya da bölgesel fark etmeksizin oynadığım turnuvalarda istediğim bir başarıyı yakalayamadıktan sonra tatmin olmuyorum. PGC2022’nin bu anlamda hem ben hem takımım adına güzel bir turnuva olacağını düşünüyorum.

2-) PGI.S 2021’i 6. sırada tamamlayarak Türkiye espor tarihinde elde edilmiş en büyük başarılardan birini elde ettiniz. Bu başarıyı PGC2022’de geliştirebileceğinizi düşünüyor musunuz?

Oynadığımız bütün global turnuvalara bir öncekinden daha başarılı olmak için gittiğimiz zaten bir gerçek ve PGI.S açık ara üstte. PGC2022’de bunun üstüne çıkabileceğimize inanıyorum.

3-) Global öncesi son durak olan PCS7’ye katılamamanıza rağmen PGC2022’ye katılmaya hak kazandınız. PCS7’de diğer Türk takımlarını izlemek sizin için stresli miydi?

Son iki sezondur 4 turnuvanın sadece 2 tanesini oynayarak global’e gitmeye hak kazanıyoruz ve bu diğer takımlara şans tanımamıza neden oluyor, bunun bazen stres yaratabildiği de bir gerçek.

4-) Avrupa bölgesinden PGC 2022’ye katılacak takımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sene şampiyon Avrupa bölgesinden çıkabilir mi?

PUBG’de momentumun çok önemli olduğunu düşünüyorum, momentumu yakalayan takımlar zaten üst sıralarda olacaktır, aralarında en az hata yapan ya da en çok şanslı olan da şampiyon olacaktır. Söz konusu PUBG olunca bölgeler ve oyuncular arasında uçurum kadar farklar yok.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin