Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evil Geniuses nişancısı Kaori ile Worlds 2022 röportajı

Evil Geniuses nişancısı Kaori ile Worlds 2022 röportajı

Evil Geniuses forması giyen Kaori, as nişancı Danny’nin ara vermesinden dolayı as kadroya yükselip Worlds 2022’de LCS temsilcisi olarak mücadele etti. Oldukça başarılı bir ön eleme aşaması geçiren takım, yükselme maçında MAD Lions’ı 3-0 mağlup ederek grup aşamasına çıktı. EG, gruplardan çıkamayıp turnuvaya veda etse de temsilcimiz Kaori etkileyici bir performans ortaya koymayı başardı. Worlds 2022 macerasının ardından Kaori’ye bazı sorular yönelttik.

1 -) İlk olarak Worlds’ü bireysel olarak nasıl değerlendirirsin, Worlds deneyimin nasıldı?

Kişisel olarak gruplardan çıkabileceğimizi düşünüyordum. Ama beklentiler ne kadar yüksekse hayal kırıklığı da o kadar yüksek oluyor. Onun dışında ilk Worlds deneyimimdi. Zevkli ve oynaması keyifliydi.

2 -) Bu beklenmedik Worlds macerası sence sana neler kattı?

Oyun içinde bana kattıklarını tam olarak anlatabilmek zor. Ama oyun dışında stres ve baskıya karşı nasıl mücadele edeceğimi ve bunları nasıl daha iyi olmak için kullanabileceğimi öğrendim.

3 -) Worlds hakkında herhangi bir pişmanlığın oldu mu?

Pişmanlığım gruplardan çıkamamak oldu. Ama şampiyon olamayan her takım pişmanlık yaşıyor. Sonuçta gruptan çıkıp çeyrek finalde kaybetseydik de pişman olabilirdim. O yüzden pişmanlık yerine kazandığım şeylere odaklanmayı tercih ediyorum.

4 -) Ön elemeden sonra grup aşamasındaki nişancılara karşı oynadığında zorlandın mı, oradaki seviye hakkında ne düşünüyorsun?

DWG KIA’ya karşı oynadığım Ezreal maçı hariç koridor olarak veya seviye olarak bir fark olduğunu düşünmedim.

5 -) Karşısında oynadığın en iyi koridor ikilisi kimdi?

Scrim’ler dahilse Viper – Meiko, değilse Hope – Missing.

6 -) Evil Geniuses’ın as kadrosu ile olan tecrüben nasıldı?

Benim için güzel bir tecrübeydi. Uzun süredir en yüksek seviyede oynayan oyuncularla antrenman yapıp maçlara çıkınca onlara yetişmek için doğal olarak hızlı adapte oluyorsun, hızlı gelişiyorsun.

7 -) Batı ile Doğu takımları arasındaki fark bu turnuvada oldukça büyük gibi gözüktü. Sen bunun hakkında ne düşünüyorsun, mesela Doğu takımlarına karşı oynadığında/scrim attığında daha çok zorlandığını hissediyor muydun?

Beklenildiği gibi Doğu takımları scrim’lerde daha iyi oynuyordu ama abartı büyük bir fark olduğunu sanmıyorum. Fakat LoL’de küçük farklar bile kartopu olarak stomp gibi gözükebiliyor. Çünkü oyun bir kartopu oyunu bence.

8 -) Worlds’ün ardından şu anki uzun ya da kısa vadeli kariyer hedeflerin neler?

İlk hedefim bir major lig şampiyonu olmak.

Yorum ekleyin