Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters hakkında merak ettiğiniz her şey!

VALORANT Masters hakkında merak ettiğiniz her şey!

VALORANT Masters Shanghai sürpriz anları, Türk temsilcilerimizin bizleri bir hayli sevindiren ilerleyişi ve birbirinden heyecanlı karşılaşmaları ile artık finale oldukça yakın. 

Bu yazımızda sizlerle birlikte VALORANT Champions Tour 2024: Masters Shanghai’da mücadele eden oyuncular hakkında ilginç bilgilere ve istatistiklere yer vereceğiz.

Türk Temsilcilerimiz

VALORANT Champions Tour 2024: Masters Shanghai boyunca ülkece bizleri en çok sevindiren durum elbette Türk temsilcilerimizin turnuvadaki başarısı ve ilerleyişi. Temsilcilerimizin başarısının yanında ayrıca turnuvada yer alan Türk oyuncu sayısı da bizleri bir hayli sevindiriyor.

60 oyuncunun mücadele ettiği Masters Shanghai’da 3 takımda toplam 8 Türk oyuncu yer alıyor (FUT Esports: 5, Team Heretics: 2, Fnatic 1). Bu sayıyla “Ülke Temsili” alanında Türkiye olarak Güney Kore ile 3.lüğü paylaşıyoruz.

Turnuvada en çok oyuncusu bulunan ülke ise 11 oyuncu ile Amerika Birleşik Devletleri.

En Genç ve En Yaşlı Oyuncular

VALORANT Champions Tour 2024: Masters Shanghai’da mücadele eden oyuncuların yaşlarına ve takımların yaş ortalamalarına baktığımızda turnuvanın en genç takımı (bu yazının yazıldığı gün itibariyle) 21 yaş, 7 gün ile FunPlus Phoenix. Turnuvanın en yaşlı takımı ise 24 yaş, 31 gün ile Gen.G Esports.

Oyuncuların yaşlarına baktığımızda ise yine tanıdık bir isim bizleri karşılıyor. Masters Shanghai’da mücadele eden en genç oyuncu 18 yaşındaki temsilcimiz Wo0t. Turnuvanın en yaşlı oyuncusu ise Fnatic forması giyen 28 yaşındaki Boaster.

En Çok ve En Az

Turnuvanın tamamlanmasına henüz 2 maç daha kalmasına rağmen oyuncuların ve takımların tercihleri konusunda da bir analiz yapmamız mümkün.

Oyuncuların ajan tercihlerine baktığımızda en çok tercih edilen ajanın Omen olduğunu görüyoruz. Breeze haritası hariç tüm haritalarda tercih edilen Omen’ı sırasıyla Viper ve Raze takip ediyor.

En az tercih edilen ajanlar ise Reyna ve Chamber. Her iki ajan da turnuvanın bu noktasına kadar sadece 2’şer kez tercih edildi.

Harita Havuzu

En çok tercih edilen ajanlara ek olarak en çok ve en az oynanan haritalara da göz atmamız mümkün. Toplamda 7 haritanın yer aldığı güncel VALORANT harita havuzundan VALORANT Masters Shanghai sırasında en çok gördüğümüz harita 14 kez ile Icebox. Listenin son sırasında ise sadece 6 kez tercih edilen Split yer alıyor.

Bu listemizde sizlerle VALORANT Masters Shanghai hakkında bazı veri ve rakamları paylaştık. 9 Haziran Pazar günü oynanacak olan Büyük Final karşılaşması da tamamlandıktan sonra VALORANT Masters Shanghai hakkında tüm detayları Flank websitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin