Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PEC: Fall Finalleri öncesi TeaBone ile röportaj gerçekleştirdik.

PEC: Fall Finalleri öncesi TeaBone ile röportaj gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz günlerde PUBG Global Championship 2023’e katılmayı garantileyen FUT Esports PUBG kadrosundan Luke “TeaBone” Crafer ile bir röportaj gerçekleştirdik.

1-) Bu kadroyu kurarken ve devamında FUT Esports’a katılmanızla birlikte sizin için bu kadar iyi bir yıl ve yıl içerisinde mücadele ettiğiniz turnuvalarda bu kadar “dominant bir performans” göstereceğinizi tahmin ediyor muydunuz?

Önceki takımlarımdan da öğrendiklerimle birlikte bu takımı kurarken takımdaki her bir oyuncunun belli kriterlere uyduğunu ve aynı zihniyette olduğu bir temel üzerine kurdum. İnsanların oyun dışında da nasıl düşündüğü benim için mekanik becerilerinden daha önemliydi. Bu kadroyu da başarılı olması için bu şekilde kurdum ve başarısız olursak gerçekten üzülürüm çünkü bu takımın her zaman zirve için oynayabileceğini düşünüyorum.

2-) Mücadele ettiğiniz son Dünya Şampiyonası olan PGC 2021’de HEROIC ile dramatik bir son gün yaşamıştınız. Fakat devamında özellikle son 2 Nations Cup’ta biri şampiyonlukla tamamlanan 2 başarılı serüven geçirdiniz ve şu anda da EMEA bölgesinin en formda takımlarından birisiniz. PGC 2023’ten beklentileriniz nedir, sizce bu takım ne kadar ilerleyebilir?

Şu anda EMEA bölgesinde mücadele eden en iyi takım olduğumuzu veya buna henüz aday olduğumuzu düşünmüyorum çünkü o takım Twisted Minds. Ama önümüzdeki turnuvalarda ne olacak kim bilebilir? Şu ana kadar bu takımda tanık olduklarıma dayanarak PGC 2023’te çok iyi şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu bizim takım olarak ilk LAN turnuvamız olacak. Tecrübelerimize ve yeteneklerimize dayanarak bu turnuvayı ilk 5’te tamamlayamazsak üzüleceğimi söyleyebilirim.

3-) Espor havuzuna eklenen yeni haritalar ve haritalara eklenen fonksiyonlar hakkında ne düşünüyorsun? Sen olsan bu değişikliklerden hangisini tutar hangisini değiştirirdin?

Bence Taego ve Vikendi oynanabilir haritalar ve bunları oynarken kesinlikle eğlendiğimi söyleyebilirim. Rekabetçi arenada olması için ikisinin de değişikliklere ihtiyacı var. Özellikle Vikendi’nin Taego’dan daha çok değişikliğe ihtiyacı var. Oyuna eklenen fonksiyonları kaldırmak gibi bir şansımız olduğunu düşünmüyorum. Bu yüzden adapte olmaktan başka şansımız yok. Belki üzerinde tekrar çalışılabilir. Kum fırtınasının kesinlikle kar fırtınasından iyi olduğunu söyleyebilirim. Bunları yalnızca oyunun erken safhalarıyla sınırlamak ve görüş vizyonunu düzenlemek belki biraz dengeleyebilir.

4-) Bu sezon boyunca sizi destekleyen insanlara neler söylemek istersin?

Bu sene ve geçtiğimiz yıllarda beni/bizi destekleyen herkese teşekkür ederim. Desteğiniz bizim için çok değerli. Pek çok kişi başta benden ve takım olarak bizden şüphe etti ama desteğinizle onların hatalı olduğunu kanıtlayacağız ve FUT Esports’u PUBG esporunda zirveye taşıyacağız.

Bu röportajda bize katılan Luke “TeaBone” Crafer’e teşekkür ederiz ve önümüzdeki turnuvalarda kendisine ve takımına Flank olarak başarılar dileriz!

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin