Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Son Dünya Şampiyonu evinde duble peşinde!

Son Dünya Şampiyonu evinde duble peşinde!

SON DÜNYA ŞAMPİYONU EVİNDE DUBLE PEŞİNDE!

Geçtiğimiz sene Endonezya ve Malezya ev sahipliğinde gerçekleşen PMGC 2022’de temsilcimiz S2G Esports baştan sona gösterdiği üstün performansla Türk espor tarihinde eşi benzeri olmayan bir başarıya imza atmıştı. Bu başarının da vesilesiyle bu sezon PMGC 2023 finalleri İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek. Son şampiyon S2G, ev sahibi olarak doğrudan finallere davet aldı. Peki S2G bu başarıyı tekrarlayabilecek mi?

Aslında bu sorunun cevabı için önce S2G’nin yıl içinde gösterdiği performansa bakmamız lazım. Dünya şampiyonluğu ülkemiz için gerçekten gurur dolu bir başarıydı ve bu başarı da ülkemiz genelinde büyük çapta yankı uyandırdı. S2G ekibi bu başarıyı doyasıya bir şekilde yaşadı ve bu motivasyonla beraber PMPL 2022 Bahar Sezonu’na da çok hızlı başladılar. 3 Süper Hafta sonu’nda da gösterdikleri üstün performansla bu aşamayı başarıyla 1. sırada tamamladılar ve final öncesinde şampiyonluk için en büyük adaylardan birisi olduklarını tekrar kanıtladılar. Fakat final aşaması S2G’nin beklediği gibi geçmedi. Kötü bir başlangıç ve devamında kartopu etkisi gibi devam eden düşüş S2G taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı. Final aşamasını 14. sırada tamamlayan ekip PMPL Avrupa Şampiyonası’na katılma şansını da kaybetti.

Dünya şampiyonluğu gibi bir başarının ardından PMPL Türkiye Bahar Sezonu Finalleri’ni 14. sırada tamamlanması beklenen bir performans değildi tabii ki ama yolun sonu da değildi. Taraftarları S2G’yi zor gününde yalnız bırakmadı ve PMWI takım oylamasında bölgesinde ve dünyada en çok oy alan takım olan S2G bu turnuvaya taraftarlarının da desteğiyle katılma hakkı kazandı. S2G oyuncuları için de bu turnuva, taraftarlara kendini affettirme adına önemli bir şanstı. Sylas bu konuyla ilgili “Amacımız ülkemize yeni bir şampiyonluk ile dönmek” demişti. 

Temsilcimiz bu turnuvaya güzel bir başlangıç yapmış olsa da son gün gösterilen performans ve çok ufak bir puan farkıyla ilk 8’in dışında kalan S2G, bu turnuvanın ana aşamasına katılamadan veda etti.

Uzun süredir beraber devam eden bu kadro, Dünya Şampiyonluğu gibi oyunun en üst noktasındaki başarıya da ulaşmıştı ama PMWI’da ana aşamaya kalamamanın ardından takıma yeni bir kan eklenmesi yönünde geri dönüşler vardı. Nitekim S2G, PMPL Türkiye Güz Sezonu’nun başlamasına kısa bir süre kala RayZ’in takım tekliflerine açık olduğunu duyurdu. Daha sonra kadroda bir değişiklik gerçekleşmedi ve son Dünya Şampiyonu bu yolculuğa beraber devam etme kararı aldı.

PMPL Türkiye Güz Sezonu’nda aslında tüm gözler S2G’nin üzerindeydi çünkü bu yolun sonu PMGC 2023’tü. İlk sezonda final aşamasında istediklerini elde edememiş olsalar da Süper Hafta sonu aşamasında topladıkları puanlar PMGC için büyük önem arz ediyordu. S2G de bunun farkındaydı ve PMWI’ın ardından bile hala bir şans vardı. S2G de bu şansı çok güzel kullandı ve dramatik bir sona sahne olan PMPL Türkiye Güz Sezonu Finalleri’nde aynı puana sahip oldukları Melise Esports’a sıralama puanları yüzünden kaybettiler ama bu çok da önemli değildi çünkü Türkiye bölgesinde yıl boyunca en çok puan toplayan takım oldular ve PMGC 2023’e katılma hakkı kazandılar. Otoriteler onların özel davetle PMGC 2023’e kesinlikle katılmasını bekliyordu ama S2G tarafı “biz işimizi garantiye almak istiyoruz” diyerek katılma hakkı kazandılar.

Son olarak PMPL Avrupa Şampiyonası’nda da ilk güne çok güzel bir başlangıç yapan S2G bu performansı devam ettirmekte zorlandı ve turnuvayı ilk 8’de tamamlayamadı. Kadrosunu geçen seneye göre koruyan son şampiyon S2G, İstanbul’da bu unvanı korumak istiyor. Özellikle taraftarlarının önünde oynamak onlar için heyecan verici olacak. Biz de bu yolda mücadele edecek tüm temsilcilerimize Flank olarak başarılar diliyoruz!

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin