Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PGC 2023 öncesi Aitzy ve RuerN’in görüşlerini aldık.

PGC 2023 öncesi Aitzy ve RuerN’in görüşlerini aldık.

PUBG esporunda yılın en çok beklenen ve en büyük turnuvası olan PGC 2023, bu sene Tayland Bangkok’ta gerçekleşecek. Bu turnuvada 2 Türk organizasyonun bulunacak olması da bir ilk olarak tarihe geçti. HOWL Esports ve FUT Esports, bu sezonun sonunda ülkemizi temsil edecekler. Biz de HOWL takımından Salih “RuerN” Demirbaş ve FUT Esports‘tan Ludvik “Aitzy” Jahnsen‘in turnuva öncesinde görüşlerini aldık.

SORU 1: Bu sene sizin için nasıl geçti?

HOWL RuerN: Bu yıl bizim için güzel geçti diyebiliriz. Avrupa Şampiyonluğu yaşadık, bizim için bu inanılmaz bir andı. Sezon başlamadan önce PGC hedefi koymuştuk ve bunu da başardık, ben iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Bazı turnuvalar istediğimiz gibi geçmese de genel olarak iyi bir sezondu diyebilirim.

FUT Aitzy: FUT Esports ile harika bir yıl geçirdik. Takımla çok iyi bir performans gösterdik ve gösterdiğimiz gelişim beni çok mutlu etti. FUT olarak bu bizim ilk uluslararası turnuvamız olacak ve burada kendimizi kanıtlayacağımız konusunda takımıma güveniyorum.

Resim

SORU 2: Her esporcunun hayallerinden birisi Dünya Şampiyonası’nda bulunmaktır. Burada bulunmak nasıl hissettiriyor? Bu turnuvaya dair hedefiniz nedir?

HOWL RuerN: Dünya Şampiyonası’nda bulunmak benim için bir hayal değil hedefti. Bunu kısa sürede başardığım için çok mutluyum. Takım olarak PGC 2023’teki hedefimiz Avrupa şampiyonluğunun ardından Dünya şampiyonluğunu da kazanmak.

FUT Aitzy: Bangkok’ta bulunmak ve kendi adıma 4. defa Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olmak harika bir his. Benim bu turnuvadan beklentim takımımla birlikte ilk 5 içinde olmak ama genel olarak baktığımızda kazanmak için her şeyi yapacağız.

Resim

Biz de Flank’e özel açıklamaları için oyunculara teşekkür ediyoruz ve takımlarımıza turnuvada başarılar diliyoruz.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin