Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Global Championship 2023 yaklaşıyor!

PUBG Global Championship 2023 yaklaşıyor!

PUBG Global Championship 2023 yaklaşıyor!

PUBG esporunda yıllık takvimin en değerli ve en büyük turnuvası olan PUBG Global Championship 2023 için artık gün saymaya başladık. Bu sene Tayland’ın Bangkok şehrinde 18 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek turnuvanın biletleri çoktan satışa çıktı. Tayland’ın Bangkok şehri geçen sene PUBG Nations Cup 2022’ye de ev sahipliği yapmıştı

2022 PUBG Nations Cup Review: Looking back at PNC 2022 by numbers - Inven Global

Turnuva yaklaşırken merak edilen konulardan birisi de turnuvada mücadele edecek 32 takımın kimler olacağı. Bu turnuva için Asya bölgesinden 10 takım, APAC bölgesinden 7 takım, EMEA bölgesinden 6 takım ve Americas bölgesinden 4 takım bu turnuvaya katılmak için mücadele edecek. Geriye kalan 5 slot’un 4’ü PGS turnuvalarında en çok PGS puanı toplayan bu 4 takıma gitti: Soniqs, Danawa Esports, Twisted Minds, 17 Gaming. Son slotun sahibi ise ev sahibi kontenjanından bir Tayland ekibine gidecek.

EMEA bölgesindeki 6 slot için takımlar kıyasıya mücadele ederken herkesin gözü PEC: Fall turnuvasında olacak. Çünkü yıl boyunca oynanan çeşitli turnuvalarda toplanan puanlardan bağımsız olarak bu turnuvanın şampiyonu doğrudan Tayland’a gidecek! Yani açık elemelere takımınızla kayıt olursanız sizin bile önümüzdeki Dünya Şampiyonası’nda mücadele etme şansınız olabilir.

ResimŞu anda EMEA bölgesinde en çok puana sahip takım Twisted Minds, halihazırda PGC 2023 biletini kaptığı için bu yarışa dahil olmayacak. En çok puana sahip 2. ve 3. takım için çok fazla uzağa gitmenize gerek yok çünkü 1300 puanı bulunan temsilcilerimizden FUT Esports 2. sırada ve 1170 puanla onu takip eden HOWL Esports 3. sırada bulunuyor. Onları 660 puanla 7. sırada bulunan Digital Athletics, 10. sırada bulunan Sarvem Esports ve 14. sırada bulunan BBL Esports takip ediyor. Şampiyon olan takımın direkt olarak bileti kazanacağını tekrar hatırlatmakta fayda var.

Temsilcilerimiz dışında yılın flaş takımlarından Alman temsilcisi Acend ve kısa süre önce NAVI’den ayrılan son dünya şampiyonu Ubah’la PEC: Fall’da mücadele edeceğini açıklayan Exalt kadrosu 4 ve 5. sırada bulunuyor. Son dünya şampiyonu ubah’tan bahsetmişken NAVI’nin de 8. sırada bulunduğunu ve iyi bir turnuva geçirmediği takdirde Tayland’a gidememe ihtimali de var. 

Zirveden biraz uzaklaşıp çok daha karışık olan alt tarafa baktığımız zaman son bileti ucundan tutan temsilcimiz Digital Athletics, 660 puanla  7. sırada bulunuyor. Aynı şekilde potaya çok uzak olmayan bir diğer temsilcimiz Sarvem Esports ise 550 puanla 10. sırada. İki temsilcimiz de son turnuva öncesinde yıl içerisinde kadrolarında değişikliğe gittiler. Bunun etkisini PEC: Fall’da mutlaka göreceğiz gibi duruyor.

Bir diğer temsilcimiz BBL Esports için işler pek de yolunda gibi görünmüyor. 250 puanı bulunan temsilcimizin PEC: Fall’ı 2. bitirip 700 puan kazansalar bile ilk 6 takımdan bir hayli uzaklar, dolayısıyla Tayland bileti için şampiyonluk dışında bir yol görünmüyor.

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin