Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri S2G’nin IGL’i pAura İle Bir Röportaj Gerçekleştirdik

S2G’nin IGL’i pAura İle Bir Röportaj Gerçekleştirdik

Geçtiğimiz dönemde Türkiye şampiyonluğu yaşayan S2G’nin VALORANT oyuncusu ve oyun içi lideri pAura ile bir röportaj gerçekleştirdik.

Ünlü Youtuber/Yayıncı Barış G‘nin kurucusu olduğu S2G Esports, PUBG Mobile’daki başarılarıyla tanınıyordu. S2G, aynı zamanda VALORANT’ta da adından söz ettirmeye devam ediyor. 2022 yılında VALORANT’a yatırım yapan kulüp, 2023’ün başında yeni bir yapılanma inşa ederek iddialı bir kadro oluşturdu. Tecrübeli oyuncu pAura’nın etrafında kurulan bu kadro ilk turnuvasında şampiyonluğa ulaştı.

Çalkantılı bir başlangıcın ardından S2G, VCL TR: Birlik liginin ilk sezonunda şampiyon olmayı başardı. Şimdi ise ligin 2. sezonunda mücadelesine devam eden S2G, üst üste şampiyonluk yaşayıp Ascension mücadelesine dahil olmayı hedefliyor.

Bu röportajımızda ise genel olarak pAura’nın kariyeri ve S2G VALORANT takımının genel gidişatı hakkındaki konulara değindik.

Röportaj:


Flank) VCL TR: Birlik liginde ilk sezonu şampiyon olarak tamamladınız. Bu süreç hakkında neler söyleyebilirsin?

pAura) Başlangıç bizim için sancılıydı. Uzun süredir yoğun tempodan uzak kalmıştık ben dahil bazı takım arkadaşlarımda olmak üzere. Neler yapmamız gerektiğini araştırdık, her gün üzerine koymaya çalıştık ve başardık.


Flank: VCL TR: Birlik liginde ikinci sezon başladı. Tabii ki ilk sezona kıyasla daha uzun ve daha önemli bir sezon olacak. Sen bu sezon hakkında ne düşünüyorsun, sence üst üste şampiyonluk yaşayıp Ascension mücadelesine dahil olabilecek misiniz?

pAura: İlk splitin başından beri aslında tüm çalışmalarımız bu sezon ve Ascension içindi. Tek hedefimiz partnerliğe erişmek. Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.


Flank) Yeni sezon başlamadan önce AslaN’ın yerine lurzy0y0 kadroya dahil oldu. Şu an için lurzy0y0’nun performansı ve uyumu hakkında neler söyleyebilirsin?

pAura) Şahsi olarak lurzy0y0’nun çalışma ve başarma isteği beni bile motive ediyor. Uyumun maksimum seviyede olabilmesi için daha vakte ihtiyacımız var fakat ateş gücü ve oyun zekasına zaten çok yorum yapmama gerek yok.


Flank) Diğer yerel ligleri takip ediyor musun? Sence Ascension yolunda dikkatini çeken, güçlü gördüğün bir yabancı yerel lig takımı var mı?

pAura) Düzenli olarak liglerin sonuçlarına bakıyorum. FOKUS ve Apeks dikkatimi çekiyor.


Flank) VCT EMEA’yı takip ediyor musun? Şu an için temsilcilerimizin performansı ve diğer takımlar hakkında ne söyleyebilirsin?

pAura) Evet tüm maçları takip ediyorum. FUT’un oyun anlayışı ve uyumları gayet iyi bence bu saatten sonra üstüne koymaya devam ederler ise hem playoff hem de Tokyo çok da uzak değil. BBL için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Haklarında hayırlısı olsun iki temsilcimiz için de. Bazı EMEA takımlarında büyük uyum problemleri var. Duyduğum şeyleri ve de şu ana kadar oynanan maçları göz önünde bulundurursam çok iyi bir beklentim yok.


Flank: VALORANT kariyerinde bulunduğun her takımda şampiyonluk yaşadın. Bu başarını hangi faktörlere bağlıyorsun?

pAura: Tek yaptığım şey çok çalışmak ve takım arkadaşlarıma yardımcı olmak bu işin başka bir sırrı yok.


Flank: Şu anda takımda daha iyi yapabiliriz, geliştirebiliriz dediğin bir kısım var mı?

pAura: Şu anda takımımızda iyi yapabileceğimiz bir kaç şey var fakat bunu paylaşmam mümkün değil 🙂 


Flank: Karşısında oynamaktan veya yenmekten en çok zevk aldığın takım hangisi?

pAura: Spesifik olarak bir takım söyleyemem her maça daha hırslı ve heyecanlı çıkıyorum.


Flank) Son olarak seni destekleyenlere ve S2G taraftarlarına ne söylemek istersin?

pAura) İyi kötü yorum yapan herkese çok teşekkür ediyorum. Daha iyisi olması için çok daha fazla çalışıp sorunların üzerine gitmemiz gerekiyor. En iyisini yapacağımızdan şüpheleri olmasın <3 #S2GGang


pAura’nın EN’leri:

  • En sevdiği yabancı oyuncu: AvovA
  • En sevdiği harita: Icebox
  • En sevdiği ajan: Cypher 
  • En sevdiği skin: Özel Harekat Phantom
  • En sevdiği yabancı takım: Heretics 
  • İzlediği en güzel maç: FNATIC vs LOUD

Giants rhyme ile yaptığımız röportajımıza göz atmak için:

https://www.flankesports.com/giants-rhyme-turk-takimlari-kimligini-bulmus-korkutucu-gozukuyorlar/

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin