Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri nukkye: VCT EMEA çok karışık bir durumda, herkes beklenenden çok daha iyi.

nukkye: VCT EMEA çok karışık bir durumda, herkes beklenenden çok daha iyi.

Team Heretics’e kaybettikleri karşılaşmanın ardından Giants Gaming’in sevilen oyuncusu nukkye ile röportaj gerçekleştirdik. nukkye, takımının gidişatını, VCT EMEA’den beklentilerini ve Türk takımlarıyla ilgili yorumlarını Flank Esports’la paylaştı.

Flank Esports: Selamlar nukkye, aldığınız yenilgi için çok üzgünüm. Nasıl hissediyorsun?

nukkye: Çok hata yaptık ve kapatmakta zorlandık. Çok küçük hatalar maçı belirledi. Kendi tercihimiz Pearl de elimizde patladı. Yani sonuç olarak aptalca hatalar yapmaktan ve kendi haritamızı kaybetmekten dolayı bu seriyi verdik. Bizim hatamız gibi geliyor bu sonuç, NAVI maçı gibi.

F: İkinci harita oldukça yakın geçti. Kazanan da uzatmalarda belli oldu. Oradaki performansınız için nasıl bir yorumda bulunursun?

N: Hediye ettiğimiz birkaç raunt oldu. Yine aynı şey yani, rauntları hediye edip saçma sapan hatalar yaptığımız için kaybettik. Biraz stres de yaptık çünkü geriden geldiler ve işler biraz da mental dayanıklılığa baktı. İvmeyi yakaladılar, hem de fena yakaladılar. İvmeyi yakalamış bir takıma karşı oynamak çok zor bir şey. Oyunu kapatmakta zorlandık.

F: Bugünkü performansın hakkında ne düşünüyorsun?

N: Bugün kişisel olarak iyi oynadığımı düşünüyorum. Doğru tercihlerde bulundum. Maç için hazırdım, çekinmiyordum. Herhangi bir sonuç beklentim yoktu, kazanacağız ya da kaybedeceğiz diye girmedim çünkü yüksek beklentiler belirlersen ya da kendine çok güvenirsen, genelde kaybedersin. Bugün bence iyiydim ama.

F: Daha önce rhyme ile bir araya geldiğimizde Giants’ın önünde nasıl bir yol olduğunu konuşmuştuk. Çok umutluydu ve özgüvenliydi. O maçın üzerinden çok zaman geçti. Bugünkü sonuç sizin play-off yolculuğunuzda herhangi bir şey değiştirecek mi?

N: Bence bu mağlubiyetin şimdi yaşanması iyi oldu. Hep aynı şeyi söylüyoruz, play-offlarda olacağına şimdi olsun. Yine de işleri biraz zorlaştırdık, iki maç üst üste kazanmamız gerekecek. Yani kazanmasak bile gerçekçi bakıldığında tek galibiyetle de sanırım play-off yapabiliyoruz. Kendi hatalarımızla işimizi zorlaştırmış olduk sadece. Üstümüzde biraz baskı olacak. Tabii bazı oyuncular, mesela ben, böyle şeyleri hissetmez. Günün sonunda işimiz bu maçtan önce olduğundan daha zor.

F: Maçı bir kenara bırakalım, biraz daha farklı konuları konuşalım. Bu sene VCT EMEA sana nasıl hissettiriyor? Beklentilerini yanıltan bir durum oldu mu?

N: Yani, işler çok karışık bir kere. Zor bir sezon çünkü tüm takımlar beklenmedik hareketler yapıyor. Heretics’e bugün kaybetmemizi kim bekliyordu yani. Bazı takımlar da direkt birinci kalite olduklarını gösteriyor, şu anda ilk dördü çok rahat sayarsın. Ama onlar da her an maç kaybedebilir. Bana her şey çok rastgele gerçekleşiyor gibi geliyor şu anda. Genel olarak takımların çoğu beklenenden iyi, örneğin Türk takımları, özellikle de FUT Esports. Daha önceki VCT’lerde, elemelerde, bölgesel turnuvalarda oynadıklarından çok daha iyiler. BBL bile daha iyi oynamaya başladı. Heretics de öyle. Kaybedecek bir şeyleri yok, kadro da değişince daha iyi oynuyorlar. KOI beklediğimden çok daha geride, kötü yönde beklentilerimi yanıltan onlar oldu.

F: Sıradaki hafta Team Vitality ile oynuyorsunuz. Maçtan beklentilerin nedir?

N: Beklentilerim mi? Kazanmak demeyeceğim, eğer dersem curse’lerim. En iyi oyunumuzu getireceğiz demek istiyorum. Beklentim bu. Kapatmamız gereken oyunları kapatacağız. Onlardan beklentimse biraz agresif oynamaları ve beklemeyeceğimiz taktikler denemeleri. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir başka takım Vitality. Heretics ve Vitality gibi takımlara karşı oynamak da işte bu sebeple zor. Kaybedecekleri hiçbir şey olmadığı için koşup koşup ateş edecekler, karşısında oynaması zor. En iyi performansımızı göstermemiz gerekiyor.

F: Türk takımlarını da konuşalım. Dün akşam hem FUT hem de BBL galibiyetler aldılar, Türk taraftarlar için bayram havasında geçti. Sen onların hakkında ne düşünüyorsun? Birlikte play-off yapabilirler mi?

N: FUT’un play-off yapma ihtimali tabii ki daha yüksek. BBL’in her maçı kazanıp Cinderella hikayesine çevirmesi lazım, tabii ki bu hiç kolay değil. Ama şanslarının olduğunu düşünüyorum. Yüzdelere bakmıştım, düşük bir şans ama en azından ihtimal var, bilemezsin. Türk takımları bence iyi yönde evrim geçirdiler bu sezon. Bol bol LAN tecrübesi edindiler, sadece VALORANT’ta değil tüm esporlarda Türk takımlarının buna ihtiyacı oluyor. Daha çok LAN oynadıkça daha iyi oluyorlar. Oyuncu bazında da çok iyiler. Oyunu nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Sadece bazen işler tecrübeye bakıyor ve Türkiye’de yeterince LAN etkinlik yok diye tahmin ediyorum. Vize ve seyahat engelleri sebebiyle uluslararası tecrübe kazanmakta da eksik kalıyorlar. Bu sebeple şimdi işler iyiye gidiyor. İki sezon içinde çok baskın bir Türk takımı görebileceğimizi de düşünüyorum, BBL ya da FUT fark etmez. Belki de evlenip süper takım kurarlar.

F: Senin için 5 tane çok hızlı sorumuz var, hazır mısın? Cevaplarını bekliyorum: favori ajanın, favori haritan, favori skin’in, favori Türk oyuncun ve izlediğin en iyi VALORANT mücadelesi.

N: Killjoy, Lotus, Radiant Entertainment System Phantom, Paura ve Lock-In’de oynanan LOUD – Fnatic finali.

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin