Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri cNed: “cNed’i Jett’e koy vursun” her zaman işlemiyor!

cNed: “cNed’i Jett’e koy vursun” her zaman işlemiyor!

VCT EMEA takımlarından Natus Vincere’de forma giyen ve ülkemizi temsil eden cNed ile kazandıkları Team Liquid mücadelesinin ardından bir röportaj gerçekleştirdik. cNed, takımının gidişatından, VCT EMEA’deki genel durumdan ve Türk takımlarından Flank Esports’a bahsetti.

Flank Esports: Hoş geldin, çok teşekkür ederim katıldığın için. Nasıl hissediyorsun?

cNed: Yani, güzel hissediyorum. Yendik, bu kadar. Çok bir hissiyatım yok yani. Güçlü bir rakipti ama yenmeyi başardık. Play-offları da garantiledik.

İki harita da 13-11 sonuçlandı, yani skor 2-0 ama hiç o kadar rahat geçmedi. Maç içerisinde stres yaşadın mı yoksa rahat mıydınız? Takım içinde durumlar nasıldı?

Yani Bind’da da Fracture’da da çok eco round kaybettik. Çok stresli değildim. Kazanmasak bile ilk harita ya da ikinci haritada sonunda kazanacağımızı biliyordum. Tabii ki biraz heyecan oluyor “acaba yeniliyor muyuz” diye ama mentali güçlü bir takımız. Geri dönmesini biliyoruz, zaten burada değil ama daha önceki maçlarda gösterdik. Yeniliyor gibi oluyoruz ama bir anda comeback atıp maçı kapatabiliyoruz. O güçlü bir özelliğimiz bence.

Tam da bundan bahsedecektim ben de. Şu ana kadar bayağı da kazanarak gidiyorsunuz ama bu serinize rağmen genel görüş kadronuzun potansiyeline kıyasla hala en üst seviyede olmadığınız yönünde. Sen ne düşünüyorsun?

Tabii ki daha iyisi olabilir. Şöyle düşünelim, KOI’ye yenildik, şu anda 1-5’ler. Kalan maçlarımızın hepsini kazandık ama. VALORANT yani, her şey olabiliyor, belki adamlarda sayf bugün oynasaydı 11-5 ya da 11-6 yenecektik. Ne olacağı belli olmuyor. Tabii ki benim ve takımımın böyle bütün maçlara gelip ezerek geçeceğimizi düşünüyordu insanlar. Fakat şu an bütün rakipler güçlü ve herkes sıkı çalışıyor. Maçların böyle geçmesi noraml diye düşünüyorum.

Fnatic şu anda ligi lider götürüyor, namağlup. Siz de KOI’ye bir maç kaybettiniz, siz kalan tüm maçları kazanıyorsunuz onlar da o sırada bütün maçlarını kaybediyorlar. Garip bir şey oldu orada. Fnatic ile olan durumunuzu nasıl görüyorsun peki? İlk iki sıradan birini almayı da garantilediler. Gerçekten en büyük şampiyonluk adayı Fnatic mi, yoksa siz play-offlarda daha iyi bir takım olacak mısınız?

Şu anda biz bir şeyler deniyoruz. Bazı comp’lar deniyoruz. Play-offta bence daha oturmuş şekilde geleceğiz. Fnatic bireysel yetenekler ve iletişim olarak çok güçlü bir takım. Birbirlerini anlayıp böyle bir anda çok fazla trade alıyorlar, birbirlerinin oyununu anlıyorlar. Biz de yavaş yavaş gelişiyoruz. Ben çünkü daha farklı bir oyun yapısından geldim. Fnatic’in aldığı oyuncular zaten iyi oyunculardı, structure’ı sağlam oyunculardı. Benim o yapım yoktu geldiğimde. Yavaş yavaş alışıyorum. Play-offlarda bence zaten Tokyo’ya gideceğiz. Birinci olarak gidersek ne âlâ. Ama bakalım, zaman gösterecek.

Kendi performansını nasıl görüyorsun? Özellikle de NAVI’ye geldiğinden beri. Ayrıca bir şeyler deniyoruz dedin, bugün de Yoru oynadığını gördük.

Yani insanlar ne düşünüyor bilmiyorum. Her zaman çıkıp 30-40 vurmamı, 20 entry almamı bekliyorlar. Ama oyun şu anda o seviyede değil, herkesin kötü günü olabiliyor. Ve takımımda zaten alan yaratmaya daha çok müsait olduğum için takım arkadaşlarım daha çok vurursa benim için uygun oluyor. Ben vurursam zaten çok ekstra ekstra oluyor. Hele Yoru alıp top frag almak çok daha zor. Bence şu an gayet iyi oynuyorum, herhangi bir eksiğim yok, insanların düşüncelerini bilmiyorum ama bence iyiyim şu anda.

Türkiye’ye gidelim mi? İnsanlar senin ne düşündüğünü merak ediyordur. BBL ve FUT aynı gün galibiyet aldılar, FUT iyi bir avantaj elde etti ve BBL de play-off zorlamaya başladı. Bu iki takım hakkında ne düşünüyorsun? Beklediğinden iyiler mi? Daha üstte olabilir miydi?

Şu an bence iki takım da olması gerektiği yerde. Daha yüksek olabilir miydi, tabii ki olabilirdi. Ama diğer takımlar zaten baktığın zaman Liquid, Giants ve Vitality. Bunlar uzun zamandır üst seviyede oynayan şampiyonluk görmüş Masters’a gitmiş oyuncular. Normal bence bu durum. BBL kötü başladı ama sonra toparladı. Üstlerindeki baskı kalktı belki de. Takımın iç dinamiklerini bilmediğim için yorum yapamayacağım ama istedikleri şeyleri yapmaya başladılar herhalde. FUT da iyi gidiyor. Zaten güçlü rakiplerine yenildi veya ucundan kaçırdı. Kendi seviyesinde ve altında takımları yendi. İki takım da bence play-off yapabilir. Şu anda play-off potasında oldukları için üstlerindeki baskı yine artmıştır belki ama dinamikleri bilmiyorum, yorum yapamayacağım. Kesinlikle iki Türk takımı ve Alfajer’i play-offta görmek, hatta BBL, FUT, Fnatic ve bizim beraber Masters’a gitmemiz çok güzel olur.

Müthiş olurdu gerçekten. Sıradaki rakibiniz FUT Esports, onlardan bahsedelim biraz. Play-offlar için önemli. Hesaplama yaparken “NAVI’yi yeneriz” diye düşünmemişlerdir ama ellerinden geleni de yapacaklardır. Sen ne düşünüyorsun FUT karşısında oynayacağınız maç hakkında?

İletişimleri güçlü bence. Bireysel olarak da iyiler ama iletişimleri, birbirlerine yardımları mı desem, oyun içi dinamikleri iyi, KİMYA! Kimya güzel sözcük oldu. Kimyaları iyi. Ben o kadar kolay bir maç olacağını düşünmüyorum. Tabii ki umarım yeneriz, kaybetmek istemiyorum, kimse kaybetmeye çıkmaz play-off garantilese de. Elimizden geleni yapıp kazanmaya çalışacağız. Onlara da başarılar diliyorum.

Türkiye ligini takip ediyor musun? Kim şampiyon olur?

Dürüstçe söyleyeyim, hiç takip etmiyorum. En son S2G şampiyon oldu galiba, finalde kimi yendiler, Fire Flux mı? Papara SuperMassive mi? En son baktığımda S2G de maç kaybetmişti. Türkiye ligi karışık ya, kimin günüyse o kazanıyor genellikle. Son kadroları bilmediğim için yorum yapmak yanlış olur. Fakat en iyi takımın Ascension’a gidip şampiyon olması ve bir Türk takımının daha partner olması güzel olur yani, Türk oyuncuların önü açılmış olur.

Sana çok hızlı 5 sorumuz var: en sevdiğin ajan – harita – skin – Türk oyuncu  ve izlediğin en iyi VALORANT maçı.

Jett, Haven, Prism Operator. Partnerlikten oyuncu seçebiliyor muyuz? Alfajer çok net zaten, onu kenarda bırakıyorum o yüzden, zaten çok iyi. Brave bence iyi oynuyor. İletişim videolarını da izliyorum, iletişimi ve aim’i güçlü, kötü günleri olsa da genelde iyi bir oyuncu. En iyi maç da DRX-FPX maçı, Champions Istanbul. Ascent 18-16, uzatmalara giden iki takımın da clutch’lar attığı maç, çok keyif almıştım.

Taraftarlarına son bir mesajın var mı?

Destekledikleri için teşekkür ederim, umarım desteklemeye devam ederler, elimizden geleni yapıyoruz. Toksiklemeye gerek yok, “şöyle olsaydı daha iyi olurdu” gibi şeylere gerek yok. Biz de her gün bir şeyler deniyoruz. cNed’i Jett’e koy gitsin vursun her zaman işlemiyor, takım içi dinamiklere uymuyor, her zaman olmayacak bir şey yani. Belki bir gün olur, bilmiyorum. Ben elimden geleni yapıyorum, takımım elinden geleni yapıyor, desteklemeye devam edin. Kimse yenilmek için oynamıyor. Hepinizi öpüyorum, görüşürüz.

 

Dağhan "da1moN" Eryılmaz

Yorum ekleyin