Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PEC: Spring Büyük Finali Öncesinde Temsilcilerimizin Görüşlerini Aldık

PEC: Spring Büyük Finali Öncesinde Temsilcilerimizin Görüşlerini Aldık

PUBG EMEA Championship: Spring‘in final aşamasının başlamasına kısa bir süre kaldı. Upper Bracket ve Lower Bracket aşamasında başarılı performans gösteren toplam 6 temsilcimiz final aşamasında mücadele etmeye hak kazandı. Final aşaması 24-26 Mart tarihleri arasında online olarak gerçekleşecek. Bu aşamada mücadele edecek temsilcilerimiz:

  • FUT Esports
  • Digital Athletics
  • HOWL Esports
  • BBL
  • FULLTILT
  • Sarvem

Final aşaması öncesinde temsilcilerimizden görüşlerini aldık.

İlk olarak FUT Esports’tan Luke “Teabone” Crafer, Upper Bracket aşamasında gösterdikleri başarılı performansı değerlendirdi ve final aşaması hakkındaki beklentilerinden bahsetti.

“Upper Bracket aşaması bizim takım olarak ilk resmi turnuvamızdı. Dürüst olmak gerekirse gösterdiğimiz performans kusursuzdu ama çok da şaşırdığımı söyleyemem çünkü ben bu takımı oynarken hem eğlenmek hem de takım olarak gelişmek için bir arada topladım. İyi bir sıralamayla beraber final aşamasına katılacağımızı da tahmin ediyordum bu yüzden bu performansa pek şaşırmadım.”

“Turnuvadan önce de söylediğim gibi amacımız hala ilk 2 sırada bitirmek. Böylece PGS 1’e katılmaya hak kazanabiliriz, bu benim IGL olarak ilk gerçek sınavım ve takım arkadaşlarım da bu konuda bana güveniyor; bu da beni final aşaması için çok heyecanlandırıyor. Final aşamasında sonuç ne olur bilmiyorum ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız ve çok eğleneceğiz, size bunun garantisini verebilirim.”

HOWL Esports’un takım kaptanı ve Lower Bracket aşamasında en çok öne çıkan oyunculardan birisi olan Yunus Emre “TheMad” Ağaç, turnuva süreci hakkında konuştu.

“Lower Bracket aşaması bizim için çok iyi geçti. Daha önce çalıştığımız şeyleri, turnuva için hazırladığımız planlarımızı başarılı bir şekilde uygulayabildiğimiz için mutluyuz.

“Final aşamasında elimizden gelen en iyi performansı göstermeye çalışacağız. Finaldeki hedefimiz turnuvayı başarılı bir şekilde geçirerek olabilecek en üst sıralarda bitirmek ve PGS 1’e katılabilmek olacak.”

BBL’in kadrosuna yeni kattığı oyunculardan Miro “Rustanmar” Ruotsi, turnuva süreci ve final aşaması hakkındaki beklentilerini anlattı.

“Upper Bracket aşamasında finale kalamamış olsak da Lower Bracket aşamasına kendimize güvenimiz tam olarak gittik.  Bu aşamada çok iyi bir performans göstererek finale kalabileceğimizi de biliyorduk. Takım olarak ekstra daha fazla resmi maç oynamak da bence bizim için çok iyi oldu.”

“Büyük finaller için amacımız elbette elimizden gelenin en iyisini yaparak kazanmak ve ilk PGS turnuvasında BBL olarak mücadele etmek. Tüm BBL ve Türk hayranların bize gösterdiği destek gerçekten inanılmaz ve biz de onları göstereceğimiz performansla gururlandırmak istiyoruz.”

Sarvem ekibinin başarılı oyuncularından Çağatay “Voldemon” Yiğenoğlu, Protality S6 şampiyonluğuyla beraber başlayan Avrupa sürecini bize anlattı.

“Hedefimiz her zaman Avrupa ve global turnuvalar oldu. Protality Season 6 Şampiyonluğu takım olarak hedeflediğimiz yolda ilerleyebildiğimizin göstergesidir. Elbette her takım gibi geliştirmemiz gereken çok şey var ve takım olarak adaptasyon sürecini atlattığımızı ve final aşamasınında üstesinden geleceğimizi düşünüyorum.”

“Final aşamasında en iyi olmayı hedefleyen her takım gibi şampiyon olmak ilk hedefimiz. Bunu daha geniş bir çerçeveye yaydığımız zaman PGC için puan toplamak çok önemli bir faktör. Sadece ilk 2 sırada tamamlayan takımların PGS 1 için davet aldığı bir final ne kadar zorlu gözüküyor olsa da Global Partner takımların direkt olarak davet alacağını hesaba kattığımızda PGS 1 için şansımızın yüksek olduğunu söyleyebilirim.”

 

Bize özel açıklamalarda bulunan tüm oyunculara teşekkür ederiz ve PEC: Spring’in Grand Final aşamasında tüm temsilcilerimize başarılar diliyoruz!

 

Bilal Berk Ünalan

Yorum ekleyin