Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zynga, Peak Games’in ardından Türk Rollic Games’i satın aldı!

Zynga, Peak Games’in ardından Türk Rollic Games’i satın aldı!

Zynga yeni satın alımlarla karşımıza çıkıyor. Yakın zaman önce İstanbul merkezli Peak Games'i satın alan Zynga, şimdi de bir başka İstanbul merkezli mobil oyun şirketini satın alıyor:  Rollic Games.  Rollic Games mobil oyun şirketi olarak İstanbul'da yer alıyor. Oyun şirketi tam tamına 168 milyon dolara yani yaklaşık 1 milyar 300 milyon TL oluyor. Bu da oldukça iyi bir rakam diyebiliriz. 

ABD'li Zynga İstanbul merkezli oyun şirketlerini odağına almış durumda. Peak Games'in ardından İstanbul merkezli diğer bir mobil oyun firması olan Rollic Games'in yüzde 80'ini  satın alındığı açıklandı. Satın almayla ilgili açıklama yapan Zynga CEO'su Frank Gibeau: "Rollic arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek" diyor ve Rollic’ten beklentisiyi vurgulamış oluyor.

Rollic Games 2018 yılının Aralık ayında Burak Vardal, Deniz Başaran ve Mehmet Can Yavuz tarafından kuruldu. Şirketin imzasının bulunduğu oyunlar çoğunlukla ABD’deki mobil oyun mağazalarında en çok indirilen ücretsiz oyunlar kategorisinde kendisine yer buluyordu.

Rollic Games imzalı oyunlar Tangle Master 3D, Go Knots 3D ve Repair Master 3D gibi oyunlar günlük 5 milyon, aylık ise yaklaşık 65 milyon aktif kullanıcıya sahip. Zynga daha önce de Türk oyun şirketi Peak'i 1 milyar 800 milyon dolar karşılığında satın almıştı.