Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Horizon Zero Dawn PC tarafında beklentilerin altında kalıyor

Horizon Zero Dawn PC tarafında beklentilerin altında kalıyor

Horizon Zero Dawn'ın PC bağlantı noktasında hayal kırıklığı yaratıyor. Biliyorsunuz oyunun derin hikâyesi ve başarılı grafikleri dikkat çekiyordu. Oyunu oynayan kişilerden ilk yorumlar gelmeye başladı. Bu noktada Horizon Zero Dawn’da yaşanan teknik sorunlar oyunseverlerin canını sıkmış gibi görünüyor.

Bir dizi teknik sorunla gölgelendiği aktarılsa da hala çarpıcı bir oyun olarak gösteriliyor. Horizon Zero Dawn,PlayStation 4 için kendine özgü bazı detayları içinde barındırıyor. Oynanış olarak da beklentileri karşılayan oyun PS4 tarafında daha sorun bildirilmedi. Yine de bakıldığında PC oyuncuları bu şekilde düşünmüyor.

PC için beklentilerin iyice yükselmesine neden olan oyun için, Kojima Productions'ın omuzlarına yük binmişti. Horizon'un PC dönüşümü için beklentiler çok yüksekti. Bunu göz önünde bulundurarak, oyunun beklentilerin çok altında kaldığını görmek hem şaşırtıcı hem de son derece hayal kırıklığı yaratıyor.

PS4’e göre grafik ayarlarının artırılabildiği oyunun bağlantı sorunlarıyla karşılaştığını bildiren oyuncular, hataların da bulunduğunu söylüyor. Oyun 4K ve tam ekranda başlatıldığında sorunlar ortaya çıkıyor. Oyun görüntüyü 4K olarak görüntülüyor ancak sonrasında 1080p'ye küçültüyor ve tekrar 4K’ye yükseltiyor. Köşeleri olan ekrandan çıkıldığında ise bu sorunlar devam ediyor ve bu oldukça tuhaf görünüyor. Yine de oyun ile ilgili bunun dışında olumsuz bir bildirim yok gibi duruyor.