Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apple’dan iPhone ve iPad için ‘’bulut oyun hizmetlerine’’ yönelik yeni açıklama

Apple’dan iPhone ve iPad için ‘’bulut oyun hizmetlerine’’ yönelik yeni açıklama

Apple kendine has oyun hizmeti olan Apple Arcade’i sunuyor ancak tıpkı Google’ın Stadia’sı gibi bir bulut oyun hizmeti sunmuyor. iPhone ve iPad’ler için oyuncular tarafından istenen bu hizmet için Apple maalesef müjdeyi vermedi. Bulut oyun hizmetlerinin neden kullanılmadığını açıklayan şirket, en azından beklentileri kesmiş oluyor.

Bulut oyun hizmetleri telefonları ya da bilgisayarları istedikleri oyunları kaldırımıyor olsa da kişilere istedikleri oyunları oynama deneyimi sunan ve oyunseverlerin gerçekten de çok sevdiği bir sistem. Elbette şu anda istenildiği kadar fazla kişiye ulaşamıyor ancak yine de Google Stadia gibi gelişmeye çok açık olan bulut oyun hizmetleri gelecekte daha çok karşımıza çıkacak. Gelelim Apple'ın iPhone ve iPad cihazlarında bu hizmeti neden sunmadığına:

Apple, Business Insider için verdiği bir röportajda bu durumun nedenini: Bulut oyun hizmetleri, App Store politikalarını ihlal ediyor bu sebeple yer almıyor şeklinde açıklıyor. Hal böyle olunca da bulut oyun hizmetleri maalesef iOS platformunda hiçbir zaman yer almayacak. Tek tek olmak yerine grup olarak sunulan bulut oyun hizmeti bu noktada Apple’ın tercih etmek istemediği bir şekle dönüşüyor. İlerleyen zamanlarda bu karar değişebilir gibi duruyor ancak şu anlık Apple’ın herhangi bir bulut oyun hizmeti sunması mümkün değil.