Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula’da 5.haftayı geride bıraktık

Zula’da 5.haftayı geride bıraktık

Zula Süper Lig’de birbirinden heyecanlı maçlarla 5.hafta geride kaldı.

1907 Fenerbahçe farkı açıyor
Oynanan maçların sonucunda 1907 Fenerbahçe zirvedeki yerini sağlamlaştırırken, Galatasaray Oyun Hizmetleri ile berabere kalarak 2 puanı bu maçta bıraktı ve lider ile arasındaki puan farkı 3’e çıkmasını engelleyemedi.

1907 Fenerbahçe, Coza Esports ve Bursa Espor karşısında aldığı galibiyetlerle haftayı kayıpsız geçti ve puanını 27’ye yükseltti. Sarı lacivertli ekip 4 haftalık süreçte sadece Galatasaray Espor’a mağlup oldu ve bunun dışındaki 9 maçında da 3 puanı almayı başardı. 1907 Fenerbahçe takım olarak iyi bir oyun ortaya koyarken, CixEd ortaya koyduğu performans ile adeta parladı.

Mod-Z Haftayı Kayıpsız Geçti
Zula Süper Lig’in bu sezonki sürpriz ekiplerinden olan Mod-Z, haftayı ikide iki ile kapatmayı başardı ve 3.sıraya yerleşti. 5.hafta süresince Mehmetçik Pro ile oynamayı tercih eden Brave, ortaya koyduğu performans ile göz doldurdu. Vengeance ve Ice Warriors’a karşı çekişmeli geçen her iki maçı da kazanmayı başaran Mod-Z, finaller için önemli bir avantaj elde etti.

Galatasaray Espor 15 Mart’ta oynanan Ice Warriors maçı ile haftaya iyi bir başlangıç yapmış olsa da Oyun Hizmetleri karşısında istediğini alamadı ve 2 puanı bu maçta bıraktı. Bu puan kaybıyla beraber 1907 Fenerbahçe ile önümüzdeki hafta oynayacakları maç, sarı kırmızılılar için çok daha önemli bir hale geldi. Ancak yine de Galatasaray ligdeki tek namağlup takım olma ünvanını korumuş oldu.

Gamers of Future haftayı iki galibiyetle kapatan bir diğer takım oldu. Bursa Espor ve İstanbul Espor Kulübü karşısında aldığı sonuçlar ile dördüncü sıraya yerleşen ekip, finaller için umudunu korudu.

Oyun Hizmetleri haftanın açılış maçında İstanbul Espor’u yenmiş olsa da Galatasaray Espor karşısında beraberliğe razı oldu ve 5.sıraya geriledi.

Ice Warriors için 5.hafta oldukça zorlu bir fikstür vardı. Önce Galatasaray daha sonra Mod-Z ile karşılaşan ekip, her iki karşılaşmada rakiplerini zorlasa da istedikleri sonuçları alamadı. Ancak Ice Warriors 5.haftanın sonunda alınan diğer sonuçlarla beraber 6.sıradaki yerini korumayı başardı.

COZA Esports aldığı tek beraberlik ile haftayı 1 puanla kapattı. Vengeance karşısında uzatmalara giden ilk karşılaşmayı kazanmayı başaran ekip, Fenerbahçe’ye karşı sahaya istediklerini yansıtamadı ve mağlubiyetten kaçamadı ve 7.sıraya yerleşti.
Bursa Espor haftayı puan alamadan kapattı ve 8.sıraya geriledi. VitrA ve Y4K7T’un ortaya koyduğu performanslar umut vaat etse de puan veya puanlar için bu performanslar yeterli olmadı.

Vengeance hem Mod-Z hem de COZA Esports karşısında iyi bir performans ortaya koydu ve haftayı bir puanla kapatarak dört puana ulaştı. Hala galibiyet yüzü göremeyen ekip Bursa Espor’u takibini sürdürdü.

İstanbul Espor Kulübü geride kalan haftada puan alamadı ve son sırada kaldı. İlk galibiyetiyle henüz tanışamayan ekip, rakipleri ile arasındaki puan farkının açılmasını engelleyemedi ve artık onlar için tehlikeli çanlarının çok daha yüksek çalmaya başladığını söyleyebiliriz.

İşte 5.hafta sonunda oluşan puan tablosu: