Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call Of Duty: Mobile iOS ve Android için duyuruldu

Call Of Duty: Mobile iOS ve Android için duyuruldu

Activision Blizzard, Call of Duty’nin mobil versiyonunu piyasaya süreceğini Twitter üzerinden duyurdu. Activision’ın Tencent ile beraber geliştirdiği oyun, ücretsiz olarak oynanabilecek ve ilk başta Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avrupa’da yayınlanacak.

Activision Blizzard’dan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre çıkacak oyun, Ağustos 2018'de Çinli oyun severler için geliştirileceği söylenen oyun ile aynı olacak.

 

Çıkacak oyunda Call of Duty serisinin en beğenilen serilerinden olan Black Ops ve Modern Warfare’deki haritaları, oyun modlarını, silahları ve karakterleri yer alacak. Tencent'in Timi stüdyosu, oyuncuların dünya çapındaki oyunculara karşı oynayabilecekleri " head-to-head competitive action" adı altında çok oyunculu oyun modlarını geliştireceklerini söyledi. Kayıtlar için Call of Duty: Mobile sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Oyunun beta sürümü, bu yaz sadece belirli bölgelerde yayınlanacak. Activision tarafından bu bölgelerle ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Ayrıca henüz resmi bir lansman tarihi de bulunmuyor ancak önümüzdeki aylarda lansman tarihinin açıklanması bekleniyor.

Basın bülteninde gösterilen bir YouTube videosunda Activision Blizzard, Battle Royale modunu andıracak şekilde birçok savaş uçağının yer aldığı bir klibe yer verdi. Ancak Call of Duty: Mobile için Battle Royale modunun olup olmayacağı hala bir merak konusu. Call of Duty: Black Ops 4’ün Blackout modu ile Battle Royale başlığı altında yakaladığı başarı, mobilde de bu modun yer alabileceği ihtimalini arttırıyor.
Activision Blizzard, kullanıcıların oyunun mobil versiyonunda da Call of Duty’nin alıştığımız oynanış şekli olan FPS tipi oynanış şeklini bekleyebileceklerini söyledi. Mobilde Team Deathmatch, Search and Destroy, and Free-For-All modlarının yer alacağı onaylandı. Nuketown, Crash ve Hijacked gibi haritalar da oyunda oynanabilecek. Oyuncular, oyunu oynarken klasik Call of Duty karakterleri, silahları ve teçhizatlarını kullanabilecekler.

via:forbes