Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Zula 3. Sezon şampiyonu yine Galatasaray Espor!

Zula 3. Sezon şampiyonu yine Galatasaray Espor!

Zula 3. Sezon’da 1907 Fenerbahçe ligi ilk sırada tamamladı ve ardından gelen isim ise Galatasaray Espor oldu. Yarı final aşamasında 1907 Fenerbahçe Mod-Z’yi elerken Galatasaray da aynısını Gamers of Future’a yaşattı. Böylece finalin adı 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor oldu. Final karşılaşması heyecanlı anlara sahne oldu ve hem karşılaşmanın hem de sezonun galibi Galatasaray Espor oldu. Final ve derbi heyecanın bir arada yaşandığı karşılaşmada neler yaşandığını derledik.

Best of three (Bo3) formatında oynanan oyunda, Galatasaray art arda aldığı 3 galibiyetle Fenerbahçe’ye göz açtırmadı diyebiliriz. İlk maçta iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe bu üstünlüğü ilerleyen turlarda kaybetti ve Galatasaray bu durumu fırsata çevirerek kontrolü ele aldı. Oyun hakimiyetini sürdüren takım, 10-7 skorla Favela haritasının kazananı oldu.

İkinci haritada Galatasaray hızlı bir başlangıç yaptı ve sahip olduğu üstünlüğü oyun boyunca korudu. Fenerbahçe, Galatasaray’ın ikinci galibiyetine çok yakın olduğu anlarda bir atak yaparak üst üste skorlar aldı ve skoru 9-6’ya kadar taşıdı. Ancak Galatasaray maçın uzamasına izin vermedi ve bu haritanın da galibi oldu. Böylece, Gaziantep haritasını da alarak skoru 2-0’a getiren Galatasaray, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Serinin üçüncü karşılaşması, Düğün Salonu haritası oldu ve Zula tarafında yer alan taraf Fenerbahçe oldu. İlk üç turu üst üste kazanan Galatasaray’a karşı varlığını göstermek isteyen sarı lacivertli takım, tıpkı rakibi gibi üst üste skorlar aldı ve durumu 4-3’e taşıdı. Ancak bu dakikadan sonra bir şey yapamadı. Galatasaray devam eden tüm turları kazanarak 10-4 skorla üçüncü maçın da galibi oldu ve seriyi 3-0 skora ulaşarak kapattı. Böylece hem derbiyi hem de final karşılaşmasını kazanan takım, Zula’nın 3. Sezon şampiyonu oldu.

Galatasaray Espor, Zula’nın ilk ve ikinci sezonunda da şampiyon olmuştu ve bu galibiyet serisini bozmadı, üçüncü kupayı da evine götürdü.