Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 100 Thieves, CWL London şampiyonu oldu

100 Thieves, CWL London şampiyonu oldu

100 Thieves, ilk şampiyonluğunu Call of Duty World League London turnuvasında aldı. Final karşılaşmasında eUnited karşısında mücadele eden 100 Thieves hem karşılaşmanın hem de turnuvanın galibi oldu.

100 Thieves finalden önceki son karşılaşmasında OpTic Gaming’i mağlup etti ve rakibini Losers Bracket’e gönderdi.  Böylece Büyük Final aşamasına yükselen ilk takım 100 Thieves oldu. OpTic Gaming, bu aşamada eUnited karşısında mücadele etti. Karşılaşmayı kazanan takım, Büyük Final’e 100 Thieves’in rakibi olarak yükselecekti. OpTic Gaming, aldığı yenilgiyle ilk olarak bu Losers Bracket’e düştü, ardından eUnited karşısında aldığı ikinci mağlubiyetle final şansını tamamen kaybetti. Böylece finalin adı 100 Thieves ve eUnited olarak belirlendi.

Serinin ilk karşılaşmasında seçilen harita Hacienda Hardpoint oldu. 100 Thieves, rakibi eUnited’i önce 250-241 skorla ardından 250-176 skorla yenmeyi başardı. İkinci harita seçimi Gridlock Search and Destroy’tan yana oldu. eUnited’ın hem yeni hem de başarılı oyuncularından Chris “Simp” Lehr oyunu taşıyan isim oldu. 6-1 skorla kazanan takımda Simp en önemli isim oldu. Final karşılaşmasının üçüncü haritası takımların bir önceki oyunda da seçtiği Gridlock Control’den yana oldu. Bir önceki gün 3-0 galibiyete ulaşan 10 Thieves, bu kez de rakibini geride bırakmayı başardı. 2-1 skora sahip olan takım, dördüncü harita Gridlock Hardpoint’te aynı etkileyici performansı sergiledi ve 250-238 skorla bir kez daha oyunu kazanan taraf oldu. 3-1 skora ulaşan 100 Thieves CWL London kazananı oldu ve 125 bin dolar ödülü evine götürdü. eUnited ise 80 bin dolar ödül kazandı.

 

Our first ever championship. 

Thanks for supporting us. Until next time. #100T pic.twitter.com/nzw2ofiO2f

— 100 Thieves (@100Thieves) 5 Mayıs 2019

 

 

Bu galibiyetin ardından ünlü isim Drake, Instagram hesabından 100 Thieves’in bu galibiyetini kutladı. 56,8 milyon takipçisi olduğu düşünülürse, şampiyon takım için büyük bir reklam olduğu göz ardı edilemez.

CWL turnuvasının London ayağı sona ermiş olsa da ana etkinlik hala heyecanla bekleniyor. O sürece kadar, 14 Haziran’da başlayacak olan CWL Anaheim’i izleyeceğiz.