Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG PEL Kick-Off şampiyonu Team Liquid oldu

PUBG PEL Kick-Off şampiyonu Team Liquid oldu

30 Nisan tarihinde grup aşamaları başlayan PEL Kick-Off Cup sona erdi. Heyecanlı anlara sahne olan turnuvada final karşılaşmasını kazanarak kupaya ulaşan takım Team Liquid oldu. Temsilcilerimizden We Need A Home ve 4US grup aşamasında turnuvaya veda ederken, Beşiktaş ve Digital Athletics ise 6. ve 10. sıraya yerleşti.

30 Nisan tarihinde grup aşaması ile başlayan turnuvada toplam 32 takım yer alıyordu. 2 gruptan da 8 takım grup aşamasından bir üst tura yükselmeyi başardı. Bu süreçte, her grup için 12 karşılaşma yapıldı. 32 takımın 16’sı elenirken diğer 16’sı final aşamasına yükseldi ve 3 Mart’tan itibaren kupaya ve PEL Kick-Off şampiyonu unvanına ulaşmak için mücadele ettiler.

Team Liquid, hem grup aşamasında hem de yükseldiği final aşamasında sergilediği performansla şampiyonluk için emin adımlarla ilerlediğinin sinyallerini verdi.  Özellikle, final aşamasında 4 rakibinden 3’ünü geride bırakarak turnuvada üstünlük kuran takım olarak adından bahsettirdi. Daha sonra galibiyet sayısı çok düşse de toplam puanı, diğer takımlara nazaran daha iyi ve ikinci sıraya yerleşen, kendisine en yakın rakibi Se7en Esports ile arasında bile 70 puan fark bulunuyor. Şampiyonluğa ulaşması, Team Liquid’e aynı zamanda 50 bin dolar para ödülü kazandırdı. Turnuva boyunca toplam kill skoru ise 99 oldu.

Turnuvaya katılan 4 temsilcimize baktığımızda, We Need A Home ve 4US grup aşamasında PEL KickOff’tan elenmişti. Digital Athletics ve Beşiktaş, turnuvaya iyi bir başlangıç yapmıştı ancak turnuvanın sonunda Digital Athletics 10. sırada yer alırken Beşiktaş 6. sıraya yerleşti.

Geçtiğimiz yılın şampiyon takımı ENCE ise bu sene o kadar etkili olamadı ve değil ilk sıra ilk 10’a bile giremedi. 11. sırada bitirdiği turnuvada takımın tek artısı, en çok kill skoru alan 5 takım arasında ENCE’ten MIIKAZ’ın da yer alması oldu. En çok kill skoruna ulaşan isimler şu şekilde:

Jeemz – Team Liquid: 34 kill skoru

Ibiza – Team Liquid: 28 kill skoru

Jemty – Team Liquid: 25 kill skoru

MIIKAZ – ENCE: 19 kill skoru

Bustertravel: Se7en Esports: 18 kill skoru

Flank Esports ile favori takımınızın espor maçlarını ve tüm haberleri takip edebilirsiniz. Ayrıca Fantezi Ligi'nde kendi takımınızı kurabilir, şampiyon olabilirsiniz! Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.