Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Steam’in en pahalı oyunları

Steam’in en pahalı oyunları

Genç kitlenin çoğunlukta olduğu birçok kişi Steam üzerinden indirilebilen ya da bazı mağazalarda satılan oyunlara çok büyük bir rağbet gösteriyor. Öyle ki, teknoloji ilerledikçe büyük bir pazara dönüşen oyun sektörü artık başlı başına bir ekosistem olmuş durumda. Bu oyunlardan ücretsiz oynanabilenler olduğu gibi farklı fiyat aralıklarına sahip olanlar da var. Biz de sizler için Steam üzerinden satın alınabilen, en pahalı ancak çok sevilen oyunları listeledik.

  1. Nights of Azure 2: Bride of the New Moon ($67)

Oyunun ilk versiyonun devamı olan Bride of the New Moon, RPG (role play gaming) oyun türünü sevenler için oldukça iyi bir örnek. Oyun senaryosunda, karanlığın içe çekilmiş ve karanlığın büyüsüne kapılmış üç arkadaşa sahip oluyorsun. Görev, oldukça basit gibi görünse de engeller ile dolu. Bu üç arkadaşınla bir araya gelip herkesi yeniden aydınlığa ulaştırmaya çalışıyorsun.

  1. Danganronpa V3: Killing Harmony ($67)

Oyuncular arasında oldukça popüler olan oyunlardan biri de Danganronpa. Oyun senaryosuna başladığında 16 kişi bir okulun içinde tuzağa düşürülmüş olarak görülüyor. Hedef kişileri öldürme görevinin olduğu oyunda, ayrıca çözmen gereken gizemli cinayetler de bulunuyor. Bağımlılık yapması yüksek ihtimal olan bu oyunla, kendini bir kurtarıcı rolünde bulabilirsin ancak bunun için şiddet kısmını göz ardı etmen gerekiyor. Animasyon efektleri ile tasarlanmış oyunu oynamak için 67 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

  1. X Plane 11 ($74)

Laminar Research tarafından geliştirilen oyun bir kez oynandığı zaman daha iyi bir simülasyon oyunu olmadığı kararına varmak muhtemel. 2016’da piyasaya sürüldüğü günden beri büyük bir oyuncu kitlesine hitap eden X Plane 11 gerçekçiliği ile ön plana çıkıyor ve oyun sırasında sezgileri ve refleksleri kullanabilmeyi gerektiriyor. 3 boyutlu kokpit görünümü ve yüksek kaliteli ses efektleri ile gerçek bir uçuşta olduğunuzu hissettirme vaadi sunuyor. Oyunun detaylı görünümü gerçekçiliğini destekliyor ancak oynamak düşünüldüğü gibi çok da basit değil.

  1. Crazy Stone Deep Learning First Edition ($82)

Listenin en pahalı ikinci oyunu olduğu düşünülünce oldukça komik bir ücreti bulunuyor. Yüksek fiyatlı oyunlarda FPS ya da RPG türünde senaryolar görmeye alıştık ancak board game için 80 dolar fiyat belirlemek neden? Oyunu ve fiyatını gören birçok kişi bu soruyu sormuş. Peki, oyun bu fiyatını hak ediyor mu? Bir yönden satranca benzeyen oyun, acemi oyuncular için çok kolay değil. Usta board game oyuncularına hitap eden oyun ilk başta kısıtlı bir deneyim sunuyor gibi görünüyor. Ancak oyuna başlandığı zaman tatmin ediciliği beklenenden daha fazla olur gibi görünüyor. Yine de bu tarz bir oyuna 80 dolar gibi uçuk bir fiyat biçilmesinin gereğinden fazla olduğu kanısındayım.

  1. Emission VR ($102)

Listenin en pahalı oyunu Emission VR, 2016 yılında piyasaya sürülen zombi temalı bir oyun ve oyunda tek bir amaç buluyor: Mümkün olduğunca çok koridorda, mümkün olduğunca çok sayıda zombi öldürmek. Oyunu heyecan verici hale getiren özelliği ise sanal gerçekliği. Sanal gerçeklik platformunun son yıllarda revaçta olduğunu biliyoruz. Birçok yapımcı şirket de bunu, oyunlarda en iyi haliyle sunmak için büyük bir çaba sarf ediyor. Emission VR ise bu konuda kendine oldukça güveniyor ve bu güveni hissetmeleri de pek haksız değil. Fiyatının 102 dolar olduğu gerçeği sizleri rahatsız etmiyorsa satın almaktan pişman olmayacağınız bir oyun olur.