Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Espora yatırım yapan ünlü isimler

Espora yatırım yapan ünlü isimler

Espor sektörü kendini öne çıkarmaya başladığı günden itibaren gelişmeye ve büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu sektörünün hızını gören kişi ve kuruluşlar esporu yeni yatırım alanı olarak benimsemiş durumdalar. Bu yatırımcılar arasında kendilerini farklı alanlardan tanıdığımız isimler de mevcut. Listemizde espora yatırım yapan ünlü isimlere yer verdik.

1.Steve Aoki

DJ olarak tanınan Steve Aoki, yaptığı işle müzik sektöründe sık sık belirleyici etken oldu. Bu gücünü farklı alanlara da taşımak istemiş olacak ki Twitch yayıncısı olarak içinde bulunduğu espor sektörüne yatırım yapmaya başladı. Fortnite, CS:GO ve Overwatch gibi oyunlarda karşılaşmalara katılan Rogue takımını satın aldı. Takımın 100 milyon dolar gibi büyük ödüller kazanmış olması Aoki’nin yatırımının doğruluğunu kanıtlıyor.

2.Drake

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Drake, Dan Gilbert ve Scooter Braun gibi iş adamlarıyla birlikte Fortnite takımı 100 Thieves’e 25 milyon dolar yatırım yapmıştır. Bu yatırımının yanı sıra marka değerindeki ismi ile Fortnite ve 100 Thieves takımının adını da duyuracak gibi görünüyor.

3.Rick Fox

Kanadalı oyuncu ve eski basketbolcu olan Rick Fox, espora yönelerek Echo Fox takımını kurmuştur. Bu anlamda ilk adımı atan Fox, League of Legends oyunu ile başlayan espor macerasına farklı oyun takımlarını da dâhil etmiştir.

3.Shaquille O’Neal

NBA’nin en önemli oyuncularından biri olan O’Neal, basketbol dışında farklı alanlarda da ismini duyurmuş ve adını markalaştırmıştır. Basketbol hayatını geride bıraktıktan sonra yatırımlar yapmaya başladı.  Yatırımcıları arasında bulunduğu NRG Esports’un değeri şu günlerde 15 milyon dolar ve O’Neal’ı sosyal medya tanıtımlarında görmek de mümkün.

4.Mark Cuban

Yatırımlarıyla konuşulan ve Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban’ın ilgilendiği konular her zaman eğlence ve teknoloji olmuştu. Bu yüzden Unikrn’a büyük yatırım yapan Cuban’ın espor sektörüne girmesi oldukça doğal bir durumdu diyebiliriz.

5.Jerry Jones

Dallas Cowboys’un en çok bilinen sahiplerinden Jerry Jones, CS:GO, Dota2, Hearthstone ve Heroe of Warcraft gibi farklı kulvarlarda yarışan ComLexity Gaming takımını satın aldığı günden beri takıma yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

6.Michael Jordan

Basketbolun en büyük isimlerinden olan Michael Jordan, Team Liquid’in sahibi olan şirket aXiomatic’e büyük yatırım yaparak espora yönelmiştir.

7.Robert Kraft

Daha önce New England Patriots takımını satın almış olan Robert Kraft bu kez de espora yönelerek Owerwatch ligine yatırım yapmış ve Boston Uprising takımını satın almıştır ve yatırımlarını kendi takımına yapmaya devam etmiştir.

8.Tony Robins ve Magic Johnson

Basketbol devlerinden olan Magic Johnson espor sektörüne girerek bazı NBA yatırımcıları ile birlikte Team Liquid takımını satın almıştır. Ardından Tony Robins de bu takımın yatırımcı ekibine katılmıştır.