Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Yükselme Ligi’nde Son Hafta’nın Top 5’i

Yükselme Ligi’nde Son Hafta’nın Top 5’i

Yükselme Ligi’nin lig aşamasını ardımızda bıraktık. Son hafta liderliği BJK korurken Pars vites arttırdı ve iki tie-break maçının ardından ligi ikinci bitirdi. Team Cappadocia ve Aftershock Esports son iki sırayı elde ederek Yükselme Ligi Finallerine katılamadılar ve Yükselme Ligi’ne veda ettiler. Gelin bu hafta hangi beşli sıralamaya girmeye hak kazandı hep beraber bakalım.

5-) SAULIUS “SAULIUS” LUKOSIUS – Pars Espor Kulübü Orta Koridoru

Takımını ikinci sıraya taşımada önemli rol oynayan Saulius Aftershocks Esports’a karşı oynadığı 6-0-3’lük Ryze ve Galakticos’a karşı oynadığı 6-2-3’lük Viktor oyunları ile listemize 5. sıradan, Yükselme Ligi Finallerine ise takımı ile beraber 2. sıradan girmeye hak kazandı.

4-) AHMET CİHAN “MEÂN” BATTAL – OyunHizmetleri Nişancısı

Oyun Hizmetleri’nin Beşiktaş’a karşı aldığı ilk galibiyette Kai’sa ile başrol oynayan oyuncu, Beşiktaş’a karşı mağlubiyet aldıkları maçta ise 7-2-6’lık Ezreal performansı ile ayakta kalan tek OHM oyuncusuydu. Kazanıp kaybetmesi farketmeden kendi başına stabil performansına devam edebilen Mean bu yeteneği ile listemizde 4. sırada yer aldı.

3-)BARTOZS “IPPON” DZİKOWSKİ – Team Cappadocia Ormancısı

Yeni transfer Ippon gösterdiği Nocturne performansı ile listemizde 3.sırada yer alsa da takımını 5.sıradan kurtaramadı. Yükselme Ligi’nin güçlü ekiplerinden Galakticos’a karşı oynadıkları ilk maçta Nocturne ultileri ile nice takım savaşını başlatmadan bitiren Ippon maçı da 8-1-4’lük skorla bitirdi.

2-) ANIL “HOLYPHOENIX” IŞIK – Beşiktaş Esports Nişancısı

İlk maç takımı OHM’ye karşı yenilse de 4-1-2’lik Jhin performansı ile takımının tek ayakta kalan ismi olan Holyphoenix ikinci maç ipleri eline aldı ve Kai’sa ile 11-1-5’lik skor ve 36 dakikada aldığı 400 minyon skoru ile takımını galibiyete taşıdı. Beşiktaş’ın yıldız taşıyıcısı Yükselme Ligi’nde 6.8’lik KDA ile KDA sıralamasına birinci sırada yer alıyor.

1-) JİN-UK “ALIVE” NOH – Pars Espor Kulübü Nişancısı

Bu hafta tam dört maç oynayan Pars Espor kulübü bu dört maçı da kazandı Alive ise taşıyıcı görevini tam anlamıyla yerine getirerek takımını ikinci sıraya taşıdı. Aftershock Esports’a karşı oynadıkları ilk maçta 9-2-6’lık Ezreal performansı gerçekten güzeldi. Yaptığı dürtmeler, vurduğu alan hasarı ve adının hakkını veren Ezreal Ultisi İsabet Dalgaları ile rakibini parçaladı. Galakticos’a karşı oynadıkları son maçta ise her seçtiğinde yüksek performans göstermeyi başarabilen Jhin’i seçti ve maçı hiç ölmeden 4-0-6’lık skor ve 10 KDA ile bitirdi.

Yükselme Ligi’nin lig aşaması bu şekilde bitti. Yükselme Ligi Finalleri’nde görüşmek üzere.