Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Overwatch Büyük Finalleri 10.8 Milyon İzleyiciye Ulaştı

Overwatch Büyük Finalleri 10.8 Milyon İzleyiciye Ulaştı

Blizzard’ın yaptığı açıklamaya göre Overwatch Ligi Büyük Finalleri iki günlük süreçte toplam 10.8 milyonluk izleyiciye ulaştı.

Brooklyn, New York’taki Barclays Center’da düzenlenen ve London Spitfire ile Philadelphia Fusioan arasında oynanan 5 maçlık Büyük Final serisinde sadece 7 harita oynandı. Bu iki gün süren etkinlik, Overwatch’ın toplamda 49 haritanın oynandığı dört gün süren açılış haftasından daha fazla seyirciye ulaştı.

Blizzard daha önceden yaptığı açıklamada da Overwatch Büyük Finalinde dakika başına ortalama bir milyondan fazla seyirciye ulaştıklarını söylemişti. Dakika başına ortalama seyirci yayının bir anını izleyen toplam seyirci anlamına geliyor. İlk paragrafta verilen 10.8 milyonluk seyirci sayısı yayını izleyen toplam izleyici sayısı anlamına geliyor. Blizzard bu 10.8 milyon seyircinin hepsinin ayrı kişi olduğunu söylemiyor çünkü bir kişinin yayın sürecinde finalleri başka platformlardan izlemesi mümkün ama bunu ayırt etmenin Blizzard için şuan imkansız olduğunu biliyoruz.

Overwatch Ligi’nin yeni sezonu başlamadan önce düzenlediği bir etkinlik daha var. 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde Burbank, California’adaki Blizzard Arena’da All-star etkinliği düzenlenecek. Ligden seçilen oyuncular Pacifik ve Atlantik bölgeleri olarak ikiye ayrıldılar. İlk gün oyuncular çeşitli yarışmalarda bire bir mücadale edecek, ikinci gün ise takımlar Allstar Maçı’nda birbirleri ile karşılaşacaklar.

via: dotesports