Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Xiaomi buna da el attı: Oyuncu monitörü ile iddalı geliyor!

Xiaomi buna da el attı: Oyuncu monitörü ile iddalı geliyor!

Xiaomi’nin girmediği bir oyun donanımı sektörü kalmıştı ona da el atmayı başardı. Şirketin artık oyun donanımları pazarında da adını sıkça görebiliriz. Xiaomi teknoloji sektöründe özellikle ürettiği telefonlar, televizyonlar ve kulaklık gibi aksesuarlar ile dikkat çekiyor.

Şirket aynı zamanda bu teknolojik ürünleri uygun fiyatlı olarak kullanıcıyla buluşturuyor. Bu nedenle oldukça dikkat çeken şirketin uygun fiyatlı monitör pazarında da bir süredir adını duyuyorduk. Redmi adlandırmasıyla bu alanda karşımıza çıkan Xiaomi, ortaya çıktığı kadarıyla oyuncu monitörleri üzerinde çalışıyor.

Xiaomi'nin bu monitörü özellikleriyle dikkat çekecek

Oyun sektörünün oldukça gelişmesiyle birlikte oyuncu ekipmanları da kısa süre içinde oldukça gelişti. Pastanın büyük dilimlerini alan dev şirketlerin yanında uygun fiyatlı alternatif olmak isteyen şirketler de bulunuyor. Bunlardan öne çıkmak isteyen Xiaomi teknoloji sektöründeki tecrübesini oyuncu monitörlerine taşıyor.

Bilindiği kadarıyla bu oyuncu monitörünün en önemli özelliği ise 165 Hz ekran yenileme hızı olacak. Bu ekran yenileme hızı ise oyuncuların tam da istediği şey çünkü oyun performansını ciddi anlamda yükseltiyor.

Ekran tarafında full HD ve 4K çözünürlük seçeneklerinin sunulacağı söylenen bu monitör için tasarımsal açıdan şirketin sadelik çizgisine bağlı kalacağı aktarılıyor. 24,5 inç, 27 inç ve 29,5 inç boyutlarında olacağı söyleniyor.  Peki bu ürün karşımıza ne zaman çıkacak deniyor? Xiaomi’nin birkaç ay içinde bu oyuncu monitörünü kullanıcılara sunması planlanıyor.