Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Xbox X Serisi, Xbox One’dan dört kat daha hızlı olacak!

Xbox X Serisi, Xbox One’dan dört kat daha hızlı olacak!

Oyun konsollarının sevilen isimlerinden olan Xbox serisi için yeni bir yorum yapıldı. Bu yoruma göre, Xbox başkanı Phil Spencer Xbox X Serisi Gears 5‘i Xbox One‘dan dört kat daha hızlı yükleyebilir, diyor. Oldukça iddialı bir yorum olsa da bu hızın herhangi bir kod değişikliği yapılmadan gerçekleştirildiği aktarılıyor. 

Microsoft, bir süredir merakla beklenen Xbox Series X ile ilgili ayrıntıları paylaştı. Bunun yanında oyun konsolun logosunun birkaç gün önce gizlice açıklanmasının dışında, son zamanlarda bir sonraki Xbox hakkında daha fazla şey duymamıştık.

Oyun konsoluna SSD eklenmesiyle performansında önemli bir yükseliş yaşanacağı aktarılıyor. Konsolda yer verilen yeni teknolojinin Gears 5 gibi bir oyunda ne kadar fark yarattığını ise bir örnek ile açıklanıyor: Xbox X Serisi Gears 5‘i Xbox One‘dan dört kat daha hızlı yükleme yapabilir. Bu sayede SSD’nin eklenmesi konsol için önemli bir hız anlamına geliyor. 

Oyun konsolu hakkında yapılan yorumlardan en anlamlı olanlarıysa hız tarafında yaşanacak inanılmaz değişimler olacağı söyleniyor.