Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Xbox Live Gold üyeliği almak isteyenlere yeni bir şok

Xbox Live Gold üyeliği almak isteyenlere yeni bir şok

Microsoft 12 aylık Xbox Live Gold üyeliklerini durdurma kararı aldı. Bu akıllara kullanıcıları Xbox Game Pass'e yönlendiriyor olabileceğini getiriyor. 12 aylık Xbox Live Gold üyeliklerini satmayı bıraktığını doğrulayan şirket yine de bir veya üç aylık erişim sağlayan abonelikleri satmaya devam ediyor. 

Bu üyelik neden önemli? Pek çok Xbox içeriğini çevrim içi oynamak istiyorsanız Gold üyelik gereklidir ve her ay ücretsiz oyunlar sunarak abonelerini memnun eder ancak bu uzun vadeli abonelik maalesef şu an için nedeni belli olmayan bir şekilde durduruldu. 

Microsoft'un Project xCloud'u, Xbox Game Pass Ultimate ile bir araya getirmeyi planlıyor gibi duruyor olsa da aksi durumda oyun hizmetlerini Xbox Series X lansmanından önce genişletiyor olması lazım. 

Bu durumun sebeplerinden biri servisin kullanımdan kaldırılacak olması olabilir deniyor. Xbox Game Pass sistemi ile Xbox Live Gold entegre edilirse yaşanan karmaşanın ortadan kaldırılacağı tahmin ediliyor. Mevcutta 12 aylık abonelik alanların aboneliklerinde herhangi bir sorun yaşanmayacağı söyleniyor.